| RenesmeeLuv a întrebat:

Eu. il iubesc. chiar il iubesc. El zice ca ma iubeste.
Avem o relatie la distanta, nu ne'am vazut de aprox 2 luni broken heart crying
Cateodata imi arata ca ma iubeste, vad asta si prin felul in care imi vorbeste, dr, alteori e foarte rece cu mine straight face si eu nu stiu c sa fac sad
Qm sa fac sa rezistam ink cateva luni...Problema cu distanta e valabila ink cateva luni, pe urma se v'or schimba multe, dar pana at?
Nu am mai simtit asa ceva pentru nimeni inainte, si de el chiar imi pasa...Chiar vreau sa fie OK. Dar nu stiu cum. C sa ii zic. c sa mai vorbim
Sa il sun mai des? Vreau sfatturi va rog :* Ms happy funditabatting eyelashes

2 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Relatiile la distanta sunt adevarate masini de ucis suflete! Stiu cum e sa ajungi in situatia in care nu mai stii ce sa vorbesti cu persoana respectiva; eu cel putin i-as spune multe, dar e foarte ocupata si o gasesc foarte greu (deci vorbim cam o data la 2 zile) si mai apare si teama ca nu cumva sa exagerez prin cuvintele mele. De sunat ma suna pentru ca nu a putut raspunde atunci cand am sunat-o...iar eu nu sun mai des pentru a nu o face sa spuna ca "vai, nu mai scap de asta".
Daca trebuie sa ne comportam asa cum suntem si sa nu p"urtam masti", poate ca la fel si cu subiectele de dialog: ar trebui sa spunem sincer la ce ne gandim.
Cat de starile lui, nu te teme! E ceva normal pentru barbat sa fie mai rigid. Pot apare diverse motive care il "linistesc". Cel mai indicat e atunci cand il simti asa, sa-l intrebi daca s-a intamplat ceva, pentru il simti suparat.

| SomethingNew a răspuns:

Si eu sunt intr.o relatie la distanta. Si cel mai important e sa aveti incredere unul in celalalt si sa va iubiti mult astfel incat sa puteti mentine aceasta relatie. Da, suna.l mai des. Eu vorbesc cu iubitul meu, toata ziuablushing. aproape.laughing si mai ales seara 2-3 orebig grin. Exista totusi un avantaj: cand va vedeti apreciati mai mult timpul petrecut impreuna si relatia nu are cum sa devina monotona. Spune.i ca te doare cand e rece cu tine, si ca ti.ar placea sa fie mai intelegator. Se poate rezolva, succes :*