| michela1990 a întrebat:

Eu in luna aprilie pe data de 29 mi. a venit ciclu pe data de 3 mai am terminat in data de 7 mai am facut. o cu prietenul meu neprotejati pentru ca vrem sa avem un copil. dar nu sunt sigura daca oare am ramas am facut. o de 2 ori si de astea doua ori sia dat drumul in mine nu am fost la baie deloc ajutati.ma si pe mine! oare am sanse sa fi ramas?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,nu erai in perioada fertila.

| MMihai a răspuns:

Este teribil de ușor, să faci copii. Greu este să îi crești și să îi educi. Nu consider că ești pregătită acum pentru așa ceva. Copii se fac în căsătorie, nu anterior căsătoriei. /// Era un cântecel cu... Onania salvează România, spre a nu mai apare proști, ca mine (că nu trebuia, să mă obosesc, să îți răspund, la o asemenea întrebare) și ca tine...

| wzz a răspuns:

Cel mai probabil. Crezi că în două zile deja are cap, ochi, gură, nas, mâini şi picioare? Înainte de data probabilă a ciclului, singurul simptom care poate apărea este mărirea sânilor şi schimbarea formei mamelonului, care creste în dimensiuni. Cât despre greţuri, ameţeli, ele apar cam după săptămâna a 6-a de sarcină, sau pot să nu apară deloc. Cel mai sigur este un test de sarcină, care poate fi făcut în ziua când trebuie să-ţi vină menstruaţia. Înainte de această zi nu e prea sigur.

| NimeniDeNicaierii a răspuns:

Nu, nu ai ramas, 5 zile inainte de menstruatie si 5 zile dupa nu esti fertila, bine acum depinde de femeie da in general asa e...

| madistrez a răspuns:

"si-a dat drumul in mine nu am fost la baie deloc"...sa ma lumineze si pe mine cineva, care e lagatura? hai ca te ajut eu, vrei sa iti cumpar un test de sarcina?

| OSteaPrintreStele a răspuns:

Sper sa fii mamica happy Dar sigur ai cu ce sa intretii un copil? Cati ani ai?

| karla22bv a răspuns:

Cel mai sigur fa un test de sarcina!