| Andreishmek a întrebat:

Eu in Romania ea in Italia pe 11 facem 2 luni ultima data ne-am vazut ieri de atunci sufar continuu o iubesc foarte mult nu cred ca am m-ai fost indragostit asa vreodata o iubesc cu adevarat. de craciun voi pleca in Italia la ea voi petrece sarbatorile acolo. eu acum sunt clasa a 12-a deci cand termin scoala dupa ce dau bac-ul tot as vrea sa ma duc la ea in Italia si voi munci. parinti ei sunt de acord cu mine si au o parere foarte buna despre mine mai ales mama ei.ce ziceti merita sa incerc? nu cred ca as putea iubi alta fata in afara de ea. am vorbit si cu ea a zis ca ar vrea sa se marite cu mine sa traim amn 2 deci o iubesc prea mult

Răspuns Câştigător
| ALeXsSaY a răspuns:

Daca dupa doua luni pui botul ma, eu zic sa o iei mai usor cu fazele astea de indragostit. Eu dupa 3 ani si 7 luni inca mai an indoieli. Tu ai grija de BAC si daca mai sunteti impreuna la vara, poti merge acolo, ai grija

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

La nici 2 luni tu spui sus si tare ca iubesti! Ok, sa presupunem ca iubesti, desi sar in ochi prostia si superficialitatea. Ce gesturi insemnate ai facut tu pentru ea sa spui ca o iubesti. Iubirea totala inseamna sacrificiu, inseamna sa te lasi pe tine si sa ii oferi ei. Poti face asta? Ce sa-i oferi? Metin? Iteme uber? Ce dracu sa-i oferi? Tu nu ai luat BAC-ul, stai usor, stai calm si gandeste la rece. Ea e in Italia si poate vrea si ea uta-uta, ca banuiesc ca are 17 ani. Si cica la 17 ani femeiustile astea de carton sunt capabile de... nimic in pat...
Tu la Romanica. Distanta. nu stiu: 2000 de km, poate si mai mult. Ia gandeste-o pe asta. Ceea ce vreau sa iti transmit este sa nu te hazardezi, spre binele tau. Ramai cu picioarele pe pamant si la 2 luni, retine, nu iubesti. Iti spune unu' care are dublul varstei tale.

| Hakuouki a răspuns:

Alt indragostit, dragostea pluteste in aer mai nou. Don, esti tanar si confuz, eu zic sa iti vezi de carte, sa iei bacul, nu mai traii cu capul in nori, eu ma indoiesc ca o iubesti pe fata, dar si daca e asa, e o distanta considerabila intre voi, ea se poate intinde cu toata Italia pana sa ajungi tu acolo si ce rezolvi? Iti lasi prietenii, familia, totul in spate doar pentru ca nu esti in stare sa fii realist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iubesti, sunteti fericiti impreuna si totusi, iti pui un semn de intrebare. De ce? Mediteaza asupra acestei intrebari si afla raspunsul.
Daca exista incredere, iubire, comunicare si rabdare, orice este posibil. Ai credinta ca aceasta distanta nu va exista multa vreme intre voi si traieste prezentul.
Daca totul va decurge bine in relatia voastra, veti face pasi care va vor aduce aproape unul de altul.
O zi frumoasa!