| maxxcom26 a întrebat:

Eu inca nu am intilnit o domnisoara fata de care sa mai am sentimente dupa maximum 2 saptamini. Ghindul ca voi intemeia o familie cu o femeie pe care doar am sa o respect ma sperie. Sunt romantic si poate pentru altii pare prostesc dar nu vreau doar la inceput o explozie de sentimente iar peste ceva zile deja sa ii gasesc de zece ori mai multe neajunsuri decit calitati. Numai nu spuneti ca inca nu am gasit persoana potrivita caci deja de zeci de ori am crezut ca este ea...

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oamenii care au la inceput explozii de sentimente fata de persoane practic necunoscute sunt foarte superficiali si incapabili sa se indragosteasca cu adevarat. Un om normal iubeste de-abia cand il cunoaste cu adevarat pe celalalt, cand ii stie deja si calitatile si defectele. Cel care nu mai iubeste fiindca a descoperit defecte, este egoist si se crede perfect, asa ca e mai bine sa ramana singur, sa nu faca si pe altcineva nefericit. daca la un moment dat te vei maturiza, vei putea avea si o relatie. Decamdata se dovedeste prea greu

| neutrino a răspuns:

Poate ai o intrebare.

| blueheart a răspuns:

Hei! Ai vrut sa crezi ca ea este persoana potrivita. Pentru ca atunci cand o vei intalni, inima ta va stii cu siguranta ca ea este aleasa. Nu te vei plictisi de ea, vei cauta sa petreci cat mai mult timp in compania ei, ii vei simti lipsa cand vei fi departe de ea. Vei simti multe. Unele persoane se ataseaza mai greu decat altii.
Lasa-ti inima deschisa si ea va face alegerea corecta. happy

| MrAlex a răspuns:

Si intrebarea?

| BlackFairyWing a răspuns:

Trebuie sati asculti inima, daca nu e asa cum ai crezut-o si daca nu mai e fata de care te-ai indragostit eu ti-as spune sa mai astepti si sa nu faci vreo greseala pe care so regreti