| aura_3171 a întrebat:

Eu iubesc un baiat iar acel baiat o iubeste pe prietena mea cea as putea face pentru a il atrace?
confused

16 răspunsuri:
| elena a răspuns:

"aura" am mai raspuns odata la aceasta intrebare si tot astazi...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ai mai pus o data intrebarea asta.nu ai fost multumita de raspunsuri?thinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ai mai pus o data intrebarea asta.nu ai fost multumita de raspunsuri?thinking

daniela
| daniela a răspuns:

Pai daca iti e prietena nu faci nimic pentru ca nu e etic si atunci o sa-ti pierzi o prietena doar pentru o relatie care nu stii cat si daca va dura...

| marsy a răspuns:

Pai. cam dificil. nu poti sa face nimic. lasa_l in pace. cind nu o va mai iubi atunci ai multe sanse pn ca sa-l cuceresti! Inimii nu-i poti porunci!winking cauta-ti pe atcineva. bafta.

mira
| mira a răspuns:

Risti sa-ti pierzi prietena si sa-i produci o impresie proasta baiatului.De ce atatea ganduri de tradare in capul tau?

| hândel a răspuns:

Nimic! Oricum l-ai atrage, nu te va iubi. Daca s-andragostit de prietena ta, inseamna ca ea este genul lui de fata. Asa ca fii o buna prietena si bucura-te pentru. cei doi. Va veni si timpul tau sa fii iubita de un baiat care sa te merite.

| stephie21 a răspuns:

E iubitul prietenei tale sau o iubeste in tacere cum faci si tu? Daca sunt impreuna, incearca sa-l uiti si indreapta-ti privirea catre un alt baiat. Dar daca prietena ta nu simte nimic pentru el, atunci nu te lasa si cucereste-l! Vorbeste cu prietena ta si vezi ce simte pentru el... eu asa as proceda.

| mioara a răspuns:

Gasesteti si tu un alt baiat pentru ca vei regreta.

| ingerash_1766 a răspuns:

Demnstreaza-i ca esti mai buna deca prietena ta. dar trebuie sa-ti dai seama ce este mai important pentru tine, prietenia, sau un baiat.merita oare sati strici prietenia pentru un baiat, baietii se duc, prietenia ramane. vorbeste cu prietena ta, spune-i ce simti pentru acel baiat, si poate chiar ea te va ajuta sa iti faci o relatie cu el.prin aceasta conversatie vei afla cat de adevarata este este prietenia ta cu acea fata, daca ei nu-i va pasa de sentimentele tale pentru acel baiat, inseamna ca nu este o prietena adevarata.in cazul acesta, cea mai buna arma este sati tii 'dusmanul' aproape, ai uzit de proverbul:'doamne, fereste-ma de prieteni, ca de dusmani ma feresc singur'...sau de 'dusmanul iti poate deveni cel mai bun prieten, dar prietenul iti poate fii cel mai mare dusman'...totusi asta este destul de adevarat, daca stai sa te gandesti, pentru ca, un prieten stie multe secrete despre tine, asa ca le poate folosii usor la un moment dat inpotriva ta.Sa revenim la acel baiat, daca ii place de ea din oarecare motiv, si tu incerci sai demonstrezi ca esti mai buna in toate decat amica ta, se va crea o permanenta competitie intre voi doua.gandeste-te bine ce este mai important pentru voi 2, prietenia sau gelozia? nu uita sa vb cu prietena ta, daca e o prietena adevarata, va intelege... a, si sami pove pe irma si mie ce a iesit din chestia asta, sunt mai curioasa de fel
succes! happy

| gyanina a răspuns:

Daca pui intrebari din astea nu te prea putem ajuta... daca fata il iubeste pe baiatu ala deci in konsecinta amandoi se iubesc eu zk sa st deoparte... e greu stiu:d da incearca sa te kun cu un alt baiat si vei uita de aktualutongue iar daca baiatu o iubeste iar ea nu sau nici nul baga in seama eu zk sai spui adevarul k il iubesti si ar fi bine sa porti o discutie cu prietena ta sa vezi ce e de facut sper ca ti-am fost oarecum de ajutor mi-ar placea sa stiu cum ai facutbig grintongue

| alexandru14 a răspuns:

Eu zic sa fi tu insati, naturala. In nici un caz sa nu te gandesti sa "furi iubitul prietenei tale". Nu ar fi deloc frumos. Lasa lucrurile sa vina de la sine. Cine stie, s-ar putea sa-ti vina norocul cand te astepti mai putin!happy

| cutie a răspuns:

Sa ...fi reaaaahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ne explici si noua ce inseamna verbul asta, "atrace" poate te putem lamuri. din moment ce zici ca e prietena ta pentru ce vrei sa il atragi? intrebarea ta suna mai degraba asa: "ce sa fac sa i-l fur? " sa zicem ca reusesti, o sa fii cu el, apoi prietena ta o sa sufere si nu o sa mai vorbeasca cu tine. se merita sa va certati voi doua din cauza individului respectiv dupa? sau inseamna ca nu iti este prietena happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetito, ai mai pus acum o ora aceeasi intrebare. uite aici raspunsurile:
http://www.TPU.ro/......il-atrage/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai specificat, prietena ta il iubeste pe el? Daca da, cel mai bine ar fi sa stai deoparte, baieti sunt destui pe lume si o prietenie nu merita sacrificata asa de usor happy

Daca ea nu-i da atentie, atunci poti sa te faci remarcata, sa il cuceresti.Fi tu, naturala, feminina...