| katy1997 a întrebat:

Eu ma intilnesc cu un baiat el are 20 si eu 16 e normala virsta dintre noi cum credeti? mersi

7 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Prima mea relatie a fost cu un baiat de 23.Tot 16 ani aveam.N-au existat relatii intime intre noi.Eu fiind fixata pe principiul ca 18 ani este varsta perfecta.In fine, este ok sa ai o relatie cu un om mai matur.Depinde de el ce fel de om este.Varsta nu este un impediment. Daca il placi si te face sa te simti in sigurata si linistita, fericita e perfect!

| Acadeeeaa a răspuns:

Nu cumva ai 14 d anihappy?

| katy1997 explică (pentru Acadeeeaa):

Eu am spus ca am 16 in curind 17

| rino90 a răspuns:

1. depinde de baiat. daca a ajuns la momentul in care a zis gata, e ok
2. nu e ceva anormal chiar benefic pentru amandoi sau total negativ pentru tine. u poti fi manipulata in sensul bun, el te poate modela cum trebuie daca are intentii bune dar si vice-versa
3. daca simti aroganta fata de tine... renunta la el! poate fi periculos pentru mintea ta daca se joaca cu tine
4. daca aveti o relatie f deschisa si te simti in siguranta cu el in permanenta, continua!

| pick1990 a răspuns:

Eu nu cred ca este diferenta de varsta normal. el este mai mare, te poate manipula daca nu ai grija.

| DontForgetMe a răspuns:

Depinde ce intelegi prin normala pentru ca normal in adevaratul sens ar cuvantului referitor la o viata sexuala nu chiar dar daca mai asteptati doar sa va cunoasteti este ok, pentru o viata sexuala ar fi ok daca ai avea 18 ani.

| ladiesman28 a răspuns:

Nare importanta cati ani aveti e important ca va iubiti unul pe altul
dragostea n-are virste