| Sara8989 a întrebat:

Eu ma masturbez fără sa îmi bag mâna înăuntru e normal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Facandu-ti degetica nu te vei dezvirgina.Degetul (degetele) trec prin perforatia din himen fara a-l afecta/deteriora/rupe. Himenul este o pielita foarte elastica si se rupe mult mai greu decat iti imaginezi tu. Acea perforatie/gaura din himen se largeste foarte mult (chiar cat 2 degete alipite) sau un marker jumbo fara a se rupe. Daca pana in prezent nu te-ai masturbat intravaginal ca sa-ti dai seama de senzatia aproximativa ce o vei simti in momentul sexului, te asigur ca poti sa te apuci sa o faci fara teama ca te vei dezvirgina.Succes.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru AmeliaLoveToSmile, Draga mea ar fi culmea sa-ti bagi mana laughing O ai chiar atat de largita deja? Te informez ca in general se folosesc maxim 2 degete

| mihai69 a răspuns:

Orice îți face plăcere e normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal rolling on the floor.
Dacă ești virgină să nu o bagi să te dezvirginezi că o să îți rupi himenul, dar dacă nu mai ești virgină poți băga tăt ce vrei acolo laughing Faza e că nu trebuie' să exagerezi, să pot apărea dureri.
Fundiță? big grin

| Anonimă1666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Că*. Scuze pentru greșelile de ortografie, probleme cu tastatura.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Facandu-ti degetica nu te vei dezvirgina.Degetul (degetele) trec prin perforatia din himen fara a-l afecta/deteriora/rupe. Himenul este o pielita foarte elastica si se rupe mult mai greu decat iti imaginezi tu. Acea perforatie/gaura din himen se largeste foarte mult (chiar cat 2 degete alipite) sau un marker jumbo fara a se rupe. Daca pana in prezent nu te-ai masturbat intravaginal ca sa-ti dai seama de senzatia aproximativa ce o vei simti in momentul sexului, te asigur ca poti sa te apuci sa o faci fara teama ca te vei dezvirgina.Succes.

| NoName0x0 a răspuns:

Nu prea e normal sa te masturbezi, dar toata lumea o face, ce.i drept. Sunt 2 tipuri de masturbari (la femei), deci ce sa nu fie normal? happy

| Miihaa a răspuns:

Nu e nici o problema ca nu bagi mana inauntru. Fa cum simti tu placerea mai bine. Bagi altceva sau iti mangai clitorisul?

| Clausd10 a răspuns:

Eu zic sa nu bagi degetul. Continua sa o faci clitoridian, pentru ca o miscare mai ferma si ai rupt himenul. Apoi sa vezi plans cand sa-ti aduci aminte cum si cu cine a fost prima data.

| Alex19961996 a răspuns:

Daca iti produce placere asa big grin