| Mihai123211 a întrebat:

Eu nu inteleg de ce fetele bune se indragostesc de baieti care isi bat joc de ele si le fac sa sufere si baietii care iubesc cu adevarat ajung sa sufere pentru unele care nici macar un sut in fund nu merita straight face

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Unii spun că ţine de noroc. Totuşi, părerea mea sinceră este că dacă suferi din dragoste după 2-3 ani de relaţie... asta e - măcar ai avut parte de momente frumoase.
Dacă suferi după câteva luni, înseamnă că eşti vinovat(ă) că nu ai ştiut să-ţi alegi partenerul(a).
Norocul ţi-l mai faci şi singur(ă) dar pentru asta mai trebuie ceva inteligenţă şi multora, deşi sunt sinceri(e) în sentimente, le lipseşte inteligenţa şi capacitatea analitică.
Cât despre morţi, numai de bine!

| catthshshshs a răspuns:

Pentru ca asa este legea firii.
Mie mi se pare straniu acum, ca dupa 7 luni de relatie cu actualul meu iubit, sa am parte de atentie, respect, dragoste multa, cand in trecut am dat peste niste creaturi ale societatii care nu meritau nici macar buna ziua.

| Cryssy a răspuns:

Nici eu nu inteleg lucrul asta. E trist sa iubesti si sa nu fii iubit sau cineva sa isi bata joc de sentimentele tale. sad

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna.Asa e viata, nedreapta.De foarte multe ori se intampla ce spui tu, ca unul din parteneri sa iubeasca cu adevarat iar celalalt sa isi bata joc sau sa nu iubeasca cu aceeasi intensitate.
Stii cum e, inimii nu ii poti poruncii! Dar sa stii ca oricat ai iubi pe cineva nu poti sa ii ierti minciunile sau greselile la nesfarsit, toate au o limita, asta cel putin la mine.

| alone a răspuns:

Anteleg perfect c soui stii si eu st una dintre fetele alea care sa andrag d o pers care nu ma merita...nu depinde p cine vrei u sa iubestii ci d c vrea inima ta

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Heiii.
Pentru că suntem proaste şi ne lăsăm cucerite de acei şmecheri, deşi am trecut cu toate prin asta de multe ori şi ştim cum este, dar credem că tipul de acum e diferit. Însa când ne frânge inima, realizăm că şi în privinţa acestui tip ne-am înselat.
Deşi încercăm să ne prefacem că nu suferim, tot se observă chestia asta. Apoi apare tipul pe care l-am tot refuzat, pe motiv că e prea cuminte. Ne înveseleşte, deşi ştie că nu ne vom combina cu el.

Dar asta-i viaţa. Cu toţii suferim. Şi nu merită...

Adda

| Adyna_2391 a răspuns:

Buna, am fost pusa in situatia prezentata de tine, si acum de curand mi s-a intamplat, dar de cele mai multe ori asa se intampla.Eu totusi sper ca toti cei care sufera o sa fie raspaltiti pentru toata suferinta lor, iar cei care isi bat joc la fel pentru ca tot timpul roata se intoarcehappy

| lilstar a răspuns:

Da, se intampla destul de des. Adevarul e ca nu poti alege persoana de care sa te indragostesti, pur si simplu se intampla.Ar fi bine pentru toti daca ar putea sa aleaga o persoana, dar totusi de fiecare data invatam cate ceva, sa nu mai repetam greseala ar fi de folos.

| innocent_9644 a răspuns:

Asa e viata. si eu sunt intr. o astfel de situatieoh go on.

| danutz_6930 a răspuns:

Pentru ca mai tarziu sa sufere, de aia! nu-s o persoana cu suflet rau dar zambesc cand vad astfel de situatii:Xbig grinbig grin:! norocul ti-l mai faci (sau il strici) si cu mana ta! " catty89 " buun raspunshappy! nota 10 pentru intrebare:X:X:X!

| zuzulica a răspuns:

Stiu ce simti:-

| 3ntzz a răspuns:

Sa arda scoala in flacarile iadului!

| andreea_6295 a răspuns:

Am eu raspunsul: pentru ca iubesti doar ce nu poti avea happy. eu sincer traiesc pe premiza asta laughing

| MeLnY a răspuns:

Dc? pentru ca multe sunt materialiste.happy
Unora le place sa fie langa asa zisii,, baieti smecheri"...happy
bafta!winking