| anonim_4396 a întrebat:

Eu plac un baiat care e un prieten foarte bun pentru mine il ador dar imi este rusine sa ii spun... sunt foarte timida as putea sa ii arat asta prin anumite gesturi?(dati-mi exemple)! faza e ca toate fetele din clasa imi spun ca el ma place si atunci cred ca totul e ok... el e cu mine in clasa si a fost pe rand in banca cu mine acum diriga l-a mutat in banca cu o fata pe care eu nu o pot suferii! sunt foarte geloasa dati-mi si niste sfaturi ca sa nu mai fiu asa daca se poate va rog...MULTUMESC! si nu uitati Toti pentru unu si unu pentru toti! AJUTOR... si as vrea sa o distrug si pe fata aia

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Faptul ca sunteti prieteni a rezolvat deja 90% din "treaba"...Baietii buni asteapta de obicei ca fetele sa faca primul pas.Deci e bine sa-i spui pur si simplu ca tii la el...In felul acesta scapi si de "concurenta!(pe ea las-o in pace, ignor-o pur si simplu, nu e bine sa-ti faci dusmani...)

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, parerea mea este ca ar trebui sa ai spui pur si simplu ca iti place de el nu se poate intampla nimic, incearca sa lasi timiditatea deoparte ca altfel ti-o va lua alta inainte, incearca sa fii cit mai comunicativa cu el si exprimati sentimentele fata de el, bineanteles prin cuvinte; In ceea ce o priveste pe cealalta colega de care ziceai ca vrei sa o distrugi las-o in pace, din moment ce colegele celelalte spun ca si el te place e mai ok.Bafta si curaj.

| anonimvirtual89 a răspuns:

Buna, nu are rost sa o distrugi pe aceea.mai ales daca prietenii ti-au zis ca si el te place.cred ca ar trebui sa-i zici in fata.il chemi deoparte si incepi sa glumesti q el si apoi i zici ce simti pentru el. incercarea moarte n`are! bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Proasto laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt si eu pusa in aceasta ipostaza.adica mno... aproape asa...si eu ma inteleg cu el super bine... vb p mess si ne trim pupici inbratzisari... vb la scoala mult...cand intru p mess el deja intra p mine...si...m-am horatat sa las totul sa treaca de la sine...si cred ca o sa fie bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie imi place de un baiat care cred ca ma place... dar aproape celei mai bune prietene ale mele ii place rau de el si cica au fost impreuna dar el zice altceva

| ionel_1653 a răspuns:

Daca il placi si esti asa de timida ar fi bine sa ii zici din gura ta stiu ca tie rusine. dar mai bine ar fi sa ii scrii un bilet in care sa ii spui ca te iubesc mult si sa scrii pe biletel numele tau asa va fi mai bine ...si cu cealalta colega iti sugerez sa no bagi in seama ii invidioasa pe tine .vei gasi uh o cale