| teo97 a întrebat:

Eu si cu prietenul meu am hotarat sa nu spunem la nimeni ca suntem impreuna, dar eu nu ma pot abtine sa nu spun... i-am spus celei mai bune prietene ale mele, apoi i-am spus ca ne-am despartit ca sa nu mai stie nimic...il iubesc fffffffffffff mult si nu stiu ce sa fac! cum sa ma abtin sa nu povestesc la nimeni ce se intampla intre noi?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intrebarea este de ce ii este atat de rusine partenerului tau cu tine. Poate ar fi bine sa discutati asta, fiindca nu e deloc normal.

| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca ai facut o mare greseala. Vezi cum reusesti sa repari. Daca ai spus fetei ca sunteti impreuna se intampla. Trebuia sa ii spui si lui eventual ca ai facut asta si daca tine la tine ar fi inteles. Dar sa ii spui fetei apoi ca v-ati despartit e o greseala. Acum baiatul ar putea intamplator sa auda de nu stiu pe unde ca tu ai fost cu el si ca sunteti acum despartiti. De aici ar intelege ca vrei sa te desparti de el ori ca mai umbli cu alt baiat in acelasi timp. Nu e bine. Cred ca ar trebui sa vorbesti cu baiatul pe tema aceasta. Spune-i tot ce ai vorbit cu prietena ta si arata-i ca te afecteaza nevoia aceasta de a pastra secret relatia. Spune-i ca tu nu mai poti continua asa.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@Kronstadt nu, sunt copii preadolescenti.
Teo, ati hotarat sa nu spuneti nimanui dar impotriva vointei tale? Atunci hotarati sa spuneti tuturor. Poate el vrea sa nu se stie ca e cu tine pentru a putea agata alte fete. Am fost si eu baiat la varsta lui si stiu cum e. Stai linistita ca se razbuna soarta pe el in curand cand fetele vor cauta baieti mai mari pentru relatii mai adevaratehappy Nu te ambala prea tare cu iubirea ca o sa suferi dupa aiahappy Distreaza-te si atat. E tot ce-ti trebuie.

regis
| regis a răspuns:

Ce ati hotarat impreuna trebuie respectat. E pacat sa incepeti o relatie cu o minciuna.

| chrystyna a răspuns:

Dar de ce sa tineti asta secret?! Va e rusine unul cu celalalt, va e teama sa nu afle lumea, parintii?! Daca ai doar 13 ani, poti sa o iei ca pe un joc. Poate e mai interesant o relatie asa...secreta.
Dar daca ati hotarat amandoi sa tineti secret, atunci asa sa ramana. Daca tu totusi vrei sa spui si altora, vb cu el si vezi ce spune.

| babygyrl a răspuns:

De ce trebuie sa fie totul atat de secret? Nu e bine, poate ii e rusine cu tine dar nu prea cred sau nu vrea sa se stie ce este intre voi.Ar fi cel mai bine macar cei mai buni prieteni ai vostri sa stie. Si eu am trecut prin asa ceva dar asta a fost acum 4 luni, m-a deranjat foarte tare pentru ca el nu a recunoscut ca este cu mine nici dupa ce ne-am despartit si cu actuala prietena se prezinta peste tot, cu toata lumea. Vorbeste cu el si spune-i ca nu are rost sa va tineti ascunsa relatia. Cred ca e mai bine sa stie prietenii pentru ca asa el te poate insela si tu nu o sa afli. Mai bine sa stie si altii, e mult mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| IRI_5028 a răspuns:

E-o prostie! Oricum in caz ca te mananca limba, spune!

| parazitu_8805 a răspuns:

Da de ce sa fie un secret? Dupa parerea o relatie ramane secreta decat daca la unul din parteneri ii e rusine cu celalat? Si sa stii ca o relatie ascunsa nu rezista prea mult(crede-ma)tongue

Si dupa cate am vazut tu vrei ca lumea sa stie. Te sfatuiesc sa fi atenta deoarece Nu cred ca el te place foarte mult, daca tot el a avut si ideea cu secretul.

Răspuns utilizator avertizat
| DDM a răspuns:

Eu nu inteleg ce e cu ideea asta sa tii o relatie ascunsa... ce fel de relatie mai e aia? Nu pricep, is mai grea de cap

| teo97 explică:

Numai colegilor nu le-am spus, insa prietenii lui, vecinii lui, stiu...si i-am spus celei mai bune prietene ale mele din cls, nu din afara, ca celorlalti le-am zis...

| kindar27 a răspuns:

Eu nu inteleg un lucru, de ce ati hotarit sa nu spuneti la nimeni, si a cui a fost ideia? dar pot sa-ti spun ca nu trebuie de acus!