| adi1201 a întrebat:

Eu si fosta mea prietena ne certam foarte des..ne.am despartit si am hotarat sa ramanem amici,insa eu cand incerc sa o caut sau sa vorbesc cu ea,ea incepe sa imi zica ca are iubit,ca o deranjez, ca o sa se culce cu el chestii de genul! am avut si eu partile mele rele stiu..insa nu pot intelege de unde atata ura! tinanad cont ca eu am fost primul..acum chiar nu mai inteleg de unde atata ura! cam ce as putea face in situatia asta? sa ii zic ceva sau sa fac ceva sa nu mai existe ura asta intre noi.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca vrea sa te faca gelos si prin asta vede cat de mult iti pasa de ea, nu cred ca te uraste

| Myvoiceroman a răspuns:

Pai ori are prieten si in cazul asta chiar o deranjezi, ori nu are dar nici nu vrea sa o bazai la cap, pentru ca probabil te iubea cand i-ai dat papucii si, deci, ai ranit-o. N-o fi proasta sa te lase sa o ranesti iar, nu?

| Alex_Anghel_1993 a răspuns:

Da,cum a spus Mona, vrea sa te faca gelos, adica vrea sa te raneasca, eu am o carte de psihologie in care scrie ca nepasarea doare cel mai tare, deci daca vrei sa o ranesti mai rau cum ea te raneste pe tine, nu mai vorbi cu ea si gata! Cand va observa ca tie nu-ti mai pasa de ea, pur si simplu va simti o durere ca o sabie strapunsa prin inima, asta i-am facut eu fostei mele iubite si acum nu mai incearca sa ma faca gelos, si tot cei mai buni prieteni am ramas

| soriinaa a răspuns:

Eu zic sa o lasi in pace. Cel putin o perioada. Dupa parerea mea, vrea doar sa se razbune pe tine. Vede ca ii dai foarte multa importanta, ca o stresezi si ii place asa. I-a las-o in pace vreo saptamana, doua, sa vezi cum vine ea inapoi la tine, asta, desigur, daca mai simte ceva pentru tine, si daca nu, oricum n-o sa-i pese prea mult, deci tot e bine pentru tine. Oricat de mult tii la ea, incearca sa fii putin mai indiferent, macar o perioada, asa poate o faci sa reactioneze, desi sincer, daca imediat dupa ce v-ati despartit ea are pe altu. Fa asta in cazul in care chiar iti doresti din tot sufletul sa va impacati. Parerea mea sincera ar fi sa o lasi de tot in pace. Adica eu una, nu m-as mai putea impaca cu prietenul meu, dupa ce stiu ca a mai fost si cu alta si ca s-a mai si culcat cu ea si dupa atat de putin timp. Sauuu, nu stiu motivele pentru care v-ati despartit, poate fata chiar e ranita, sufera, si de asta se poarta asa. Acum, eu ti-am dat un sfat, si sper ca te-am ajutat macar un pic, mai departe, tu stii ce faci. Baftaa;*

| neutrino a răspuns:

Tocmai pentru ca ai fost primul te uraste, tu esti cel care i-ai murdarit toate visele ei de copila. Prin tine a cunoscut partea urata a vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, ura asta despre care vorbesti o au majoritatea fetelor, e ceva numai al lor. Ea exista acum ca sa te raneasca pe tine si orice vei face nu poti schimba asta. Cel mai simplu mod in care o poti linisti este sa o ignori total, nu o mai cauta, nu o mai suna. Se va intoarce singura cand va vedea ca o ignori, dar daca o vei accepta, o veti lua de la capat.