| IubesteEa a întrebat:

Eu si fostul am decis ca dupa despartire sa ramanem prieteni ma rog asta el a decis eu stiam ca nu vrea nici prieteni sa fim desi eu mi-as mai dori sa mai fiu cu el, el e varsator si as vrea sa stiu daca varsatorii iubesc sincer? de exemplu am cateva motive ca m-a iubit: se uita insistent la mine, ma apara, imi cerea sfaturi, imi dadea sfaturi si asta inainte de a sti el ca il iubesc, iar cand a aflat a devinit mai aparator si desi eu l-am inselat cu colegul lui a 3-a zi ne-am despartit dar sambata cand am iesit afara el nu se uita deloc la mine, se ferea de mine si era suparat la fata voi ce credeti? s-a suparat rau de tot pe mine? si de ce sa mai intors la mine dupa despartire? apropo am stat 1 saptamana.desp.si apoi ne-am impacat, el a vrut ca i-a zis prietenei mele ca ma iubeste si mie l-am intrebat pe mess daca ma iubeste a zis da si ca 99% si mi-a trimis un emoticon de ras ce inseamna asta ca nu vorbe serios? dau funda! mersi sa raspundeti la toate intrebarile! eu am 13 ani fac in curand 14 si el are 12 si inainte de a ne cunoaste eram dusmanii apoi la un timp am devenit prieteni si acum iubiti, si am ales sa ramanem prietenii si el a zis ca se desparte de mine findca ziceam la toata lumea ca sunt cu el si s-a bagat si o proasta dar de fapt cand zice fostul mai bine decat sa ne certam toti 3 inseamna ca nu a vrut sa ne despartim? sau ce altceva? dau funda
Ai un raspuns pentru flori?

4 răspunsuri:
| Intelligence a răspuns:

Poii.orikat de mica esti si e si el.ca totusi are 12miar baietii se maturizeaza.greu.ar trebuii sa stii un singur lucru[asta ca sa nu`ti distrug iluziile despre "dragoste". : " Din prietenie-iubire se face usor.insa din iubire dupa despartire- Prietenie NIKIODATA. daca iubeti cu adv desi nu rpea cred ca e cazul vostru.nu ai cum sa ramai prieten cu iubitul tau dupa ce l`ai iubit enorm.si ai vrt un viitor cu el.e rau sa-ti vezi visul langa tine si doar atat.fr sa-l atingi. dupa ce stii cum l`am avut inainte". Deci din iubiti-prieteni-daca a fost true love-NEVER! "

| valThina a răspuns:

Imi dau seama ce dragoste e pe voi la varsta asta...laughing hai sa fim seriosi, la varsta asta abia iti dai seama de unele lucruri.si tu ca o fata care tine la el te`ai dus repede la un alt tip.nu crezi ca asta e putin cam asa? tu daca ai fi in locu lui c ai face? ai sari in sus de bucurie? nu cred.nu mai bine te gandesti si putin inainte sa pui o intrebare de genu asta? si sa iti formulezi inainte ce vrei sa scrii? ca ai scris cam "dezordonat" sa zic asa. uite aicihappy nu inteleg ceva din toata fraza asta : " dar de fapt cand zice fostul mai bine decat sa ne certam toti 3 inseamna ca nu a vrut sa ne despartim" abia am inteles ce ai vrut sa zici in toata intrebarea.sincer, uita-te dupa ce scrii si c ai scris sa vezi daca ceilalti inteleg ceva din intrebarea ta daca vrei sa iti dea un raspuns care sa te ajute

| Pysu a răspuns:

Flori, normal ca s-a suparat pe tine rau de tot pentru ca l-ai inselat, dar s-a intors la tine pentru ca te iubeste si are incredere ca nu o sa mai faci, ca acum cand l-ai inselat a fost doar o scapare si n-o sa se mai intample data viitoare. DAca sunteti iar impreuna, incearca sa faci o perioada de timp cum spune el, adica sa eviti sa te contazici si incearca sa ii explici unele lucruri pe care nu le poti face daca iti cere ceva. Crede-ma ca stiu ce zic ca am patit si eu asa cu prietena mea.

| MamaOmida69 a răspuns:

Pai dragostea asta la 13 ani nu se compara deloc cu dragostea adevarata care o intalnesti mai incolo si in primul rand aici nu prea se pune vorba de iubit.
Dar ca sa iti raspund la intrebari, din cate mi-ai zis tu, baiatul acela chiar tine la tine dar findca te`ai despartit de el e vina ta ca l`ai inselat. iar el e foarte iertator si a trecut peste. Apoi faza cu emoticonu. ti-am zis. la varsta asta ai cam trebui sa-ti vezi de scoala si de alea alea, aici nu e deloc cazul de iubit. mai ales ca el are 12 ani.
Baietii se maturizeaza mult mai greu decat fetele!