| Dkaoapfjwkqoefkd a întrebat:

Eu si iubitul meu nu mai facem sex, deja este o problema de cateva luni, i am comunicat tot ce ma deranjeaza si imi spune ca vom rezolva, dar este din ce in ce mai rau.
Locuim impreuna.Contactele sexuale se intampla de 3-4 ori pe luna maxim, a cate 5-10 minute, marea majoritate numai la initiativa mea, el nu mai vrea, nu se mai vede pasiunea aia de la inceput, mereu spune ca este obosit, ii este somn, are treaba, nu avem timp.
Si cand vede ca ma supar si ma enervez, incepe sa se apropie de mine, dar nu mai vreau eu, fiindca simt ca este totul fortat. Si il resping pentru ca ma respinge si el.
Care ar fi motivul real pentru care se comporta asa, si nu isi doreste sa reparam relatia sexuala dintre noi? Nu vreau raspunsuri de genul imbraca te sexi, trebuie sa il seduci din nou, pentru ca sexul ar trebui sa vina de la sine indiferent cum ar fi. Daca el nu vrea, eu nu trag de el.

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ia inverseaza tu rolurile si gandeste-te in ce conditii te-ai purta cum se poarta el?winking Da, nu te inseli, cel mai probabil are pe alta si nu mai e atras de tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are pe alta sau pe altele s-a saturat de tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

"pentru ca sexul ar trebui sa vina"

Vezi tu, nu e chiar așa... Trebuie întreținută pasiunea ăia. Tu pare că aștepți să se întâmple și atât.

| Violleta2022 a răspuns:

Ori are deja pe alta ori pur si simplu s-a saturat de tine si nu stie cum sa-ti spuna ca sa rupa relatia, lasandu-te pe tine sa o faci ca sa nu se simta el vinovat.

| mihai69 a răspuns:

Nu îl mai atragi sau...

| Emilian65 a răspuns:

Dacă el nu este dispus sa facă sex atunci când vrei tu, fa o pauza de câteva minute sau ore și încearcă să-l provoci tu sa facă sex. Iar când el vrea sex cu tine, nu îl mai refuza. În acest fel îl îndepărtezi de tine și pleacă la alta, unde este primit cu bratele deschise.

| Madaxo97 a răspuns:

Ar putea fi din cauza faptului că nu mai e fizic atras de tine, de corpul tău mai exact. Ce înălțime și kg ai? Ai pus ceva kg în plus în ultimele luni? Dacă arăți bine fizic și tot nu te vrea, ceva s-a întâmplat, e posibil să aibă o amantă, sau pur și simplu s-a plictisit de tine și se culcă pe-o ureche că merge relația și așa, și nu mai depune efort să te facă fericită în dormitor.
Sau poate cine știe, chiar o fi obosit, ce fel de job are? Dacă e un job foarte solicitant fizic e posibil să fie oboseala și stresul de vină.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Extrem de puțin de 3, 4 ori pe luna, de minim 3, 4 ori trebuia săptămânal sa faceți laughing Probabil are pe alta și numai are chef de tine.

| Florea_Maria__YPcT a răspuns:

Îți mai acordă atenție? Te mai sărută? Te scoate în oraș sau la plimbare? Va mai uitați la filme si chestii?
Îți spun asta mai fată ca daca mai face lucrurile de mai sus te iubește, și nu are pe alta, Dacă nu le mai face imi pare rău, nici măcar nu știu de ce mai stai cu el, Cat despre sex locuiți împreună poți crea și tu o atmosferă plăcută ceva romantic îl aștepți să mâncați împreună, cu vin cu alea îl îmbeți și după îl întrebi de ce nu mai vrea sex ca înainte pur și simplu pe el, și crede-mă omu beat spune adevărul