| SilviuEu96 a întrebat:

Eu si prietena mea ne-am atins organele genitale, este posibil ca ea sa raman insarcinata? (ma gandesc ca sunt acele picaturi ce mai ies din cand in cand la baieti in momentul cand sunt excitati)

Răspuns Câştigător
| Miriamm a răspuns:

Deci am mai repetat de nu stiu cate ori pe acest site si nu s-a inteles nimic. DACA NU AI PENETRAT-O, adica daca nu i-ai bagat penisul in vagin si TI-AI DAT DRUMUL, ejaculat, NU exista nicio sansa sa ramana insarcinata. Lichidul despre care vorbesti, se numeste lichid seminal si acela poate contine foarte putini spermatozoizi sau in alte cazuri, deloc, ceea ce, daca nu o penetrezi, acei spermatozoizi nu se "tarasc" ei pana la ovul care este foarte departe ca sa il fecundeze. Oricum, spermatozoizii in aer, traiesc doar cateva minute, ceea ce in vagin pot trai 3-4 zile. E o teorie foarteee mare, sunt foarte multe de spus.
Dar in concuzie, fii calm si calmeaz-o si pe ea, NUJ ESTE INSARCINATA!
Asa nu se ramane insarcinata, eu de cate ori am facut asta?! Ar fi trebuit sa am 100 de copii. Iti dai seama daca femeile puteai ramane atat de usor insarcinate ca ne inmulteam de 1000000 de ori intr-o zi?!
Succes pe mai departe!

6 răspunsuri:
| NickName10 a răspuns:

Crezi ca esti pregatit sa devii tătic? happy

| Elsker a răspuns:

Nu.

| Vögeln a răspuns:

Deci. vreau sa lamuresc si treaba asta:
Daca ai penetrat-o si ti-ai dat drumul in ea, a ramas insarcinata. Daca nu ti-ai dat drumul in ea, sau nu ai penetrat-o, nu exista nicio sansa. Ai ineteles?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| SilviuEu96 explică:

Daca fata era virgina in momentul atingerii organelor genitale si lichidul ei s-ar fi intalnit cu al meu, ar exista vreun risc?