| iuliana_8590 a întrebat:

Eu si prietenul meu am luat pauza in relatie aproape 1 saptamana.eu am decis lucrul asta.acum as vrea sa ne impacam ca imi este f dor de el, am incercat sa-mi gasesc activitati insa gandul meu este numai la elsad ieri am vb un pic pe mess despre chestii comune si a zis ca mai vb.astazi l-am vazut pe mess, dar nu a intrat la mine apoi a iesitsad ce sa fac? sa-i spun ca vreau sa ne impacam sau sa-l las pe el sa i se faca cu adevarat dor de mine? cum credeti ca e mai bine? PS: uneori am impresia ca nu mai tine la mine cum tinea la inceputsad

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Vreau să luăm o pauză să văd dacă mi se face dor de tine". Femeia percepe asta ca pe o despărţire temporară, bla bla bla.
Eu o percep ca pe o despărţire definitivă şi irevocabilă, îmi cer scuze că i-am ocupat timpul până atunci, plec şi nu mă mai vede înapoi niciodată. Sentimentelor nu le pui "pauză" decât dacă în fond nu au existat niciodată.
Dacă apare monotonia sau obişnuinţa în relaţie, sunt probleme care se rezolvă ÎMPREUNĂ, în cuplu, nu separat prin pauze şi vrăjeli de genul ăsta.
El încă te caută (rezervat, dar o face), caută-l tu urgent şi împăcaţi-vă căci altfel îl pierzi definitiv.
Eu dacă eram în locul lui, m-ai fi pierdut definitiv din secunda în care a început "pauza".
Salut!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu am impresia ca tu nu mai ti la el daca ii ceri pauza!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă vrei să fi cu el de ce nu-i spui? Aşa mare e orgoliu? Vorbeşte cu el cât de rapid poţi pentru că nu vrem ca următoarea ta întrebare să fie referitoare la fostul tău prieten care are la avatar poză cu o altă fată! baftă!

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa-ti calci orgoliul si sa-i spui ca iti e dor de el si ca vrei sa va impacati sa fiti din nou ca la inceput.Ai gresit cand i-ai spus sa lauti o pauza pentru ca e posibil sa fi perceput aceasta pauza ca pe o despartire definitiva. Vorbeste cu el urgent si explica-i pentru ca e posibil sa-l pierzi daca astepti sa revina el la tine.

| butt3rfly16 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti cu el si sa purtati un dialog despre rel voastra, despre sentimentele voastre si sa vezi ce crede el despre sansele de impacare.Cand intr-o rel exista intelegere, comunicare, respect si iubire atc nu lipseste nimic eu zic ca e reteta perfectahee hee. Cu siguranta ai luat aceasta pauza ca sa vezi ceva si daca crezi ca acum lucrurile vor merge mai bine cauta-l nu mai ezita.Baftawinking

| Mihai_2777 a răspuns:

Foarte rau ai facut, i-ai zis ca vrei o pauza! greseala fatala iti spun din experienta, vb cu el spune-i ca ai gresit si iti e dor de el, daca mai tine la tine nu-i problema daca ii orgolios...

| Livia94 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il faci pe el sa ii fie dor de tine, daca insisti ar putea sa creada ca esti topita dupa el si cred ca nu asta iti doresti. Poate ca vrea doar sa para ca nu-l iubesti...asa-s baietii! Baftahappy

| Balonas98 a răspuns:

La mine el a vrut pauza (a zis intamplator el primul ca parca si eu vroiam sa luam o pauza e o relatie la distanta ) dar de cand a spus asta ma gandesc numai la el