| Eva28 a întrebat:

Eu si prietenul meu am stabilit sa avem prima noapte de dragoste peste 2 zile si mi-as dori foarte mult sa se intample exact in acea seara pt ca este una f importanta pt noi.Problema este ca astazi mi-a venit menstruatia. Pot sa fac sex pt prima oara daca sunt la ciclu? Va rog mult sa imi raspundeti! Multumesc

Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Mai bine aștepți să-ți treacă menstruația. Spune-i asta lui și te va înțelege.
Fă ca seara să fie de neuitat când o faci pentru prima dată. Nu cu menstruație, părerea mea...
Să-ți răspund la întrebare. Da, poți face sex pe menstruație, dar e aiurea, și un pic "îhh". Fixați-vă luna viitoare pe aceeași zi.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti, tot cu prezervativ, dar mai urat sex nu se poate! Macar respecta-te ca viitoare femeie, dar si ca om!

| Fatamuntilor a răspuns:

Prima data ar trebui sa fie ceva unic, de neuitat!
Sexul la ciclu creste riscul de infectii.Si e destul de neplacut.Si nici nu ofera confortul dorit de parteri!
Parerea mea este sa amanati cateva zile prima noapte de dragoste, pentru ca aceasta sa fie cu adevarat de neuitat.Si nu uitati de prezervativ!

| Alcyon a răspuns:

Te sfatuiesc sa astepti pana-ti trece menstruatia. E destul de neplacut s-o faci cand esti pe ciclu. Riscul de a face infectii e destul de mare si in afara de asta, s-ar putea sa te exciti mai greu.

greece12
| greece12 a răspuns:

Amanati cu trei-patru zile intreaga poveste,iti faci o favoare personala.
Amintirea acestei nopti o vei pastra intreaga viata, vrei sa te trezesti ca rosesti singura de rusinea ta, amintindu-ti ca prima ta noapte de dragoste a avut loc la menstruatie?
E o mizerie de amintire, sincer!
Spune-i cum stau lucrurile si amanati, ti-au explicat cu totii ca o asemenea tentativa are doar parti negative!

| Mihaela1964 a răspuns:

Probabil ca e un semn sa n-o faci inca...mai amana, vei avea tot timpul din lume pentru asta.

| Seepty a răspuns:

Eu zic sa stai pana iti trece menstruatia pentru ca sa-r putea ca luna ce vine sa intarzie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucura-te de menstruatie, e posibil sa ii duci lipsa in urmatoarele noua luni. Pe de alta parte, sange sa curga!