| Tina56789 a întrebat:

Eu și soțul meu ne-am gândit sa ducem fata la mama, fata are 2 ani ca să putem sa avem și noi în seara asta puțină intimitate, sa facem sex doar ca el vrea neprotejat ca cică mai vreau un copil. Nu mă simt pregătită sa mai am un copil și în plus el vrea dar nu naște el și nu el se chinuie cu sarcina.Ce sa fac în situația asta, i-am zis ca nu sunt pregătită și nu înțelege?

5 răspunsuri:
| simplaexsistenta a răspuns:

Te rog spune-mi ca pui întrebările astea la misto.
E cam nesimtit, nu crezi? Nu vreau sa-l insult sau ceva, dar ar trebui sa fie mai intelegator

| Syrten a răspuns:

Probabil esti capabila sa iei o decizie asupra corpului tau si a sarcinilor viitoare, tu cresti, tu alaptezi si tu petreci timp 99% cu copilul, el doar face sex si atat, iti ramane tie sarcina cea mai grea. Explica-i ca nu te simti capabila sa suporti stresul unei noi sarcini mai ales pentru faptul ca fata cealalta are 2 ani, e mica si trebuie sa ii acorzi atentie.

| Madaxo97 a răspuns:

Mergi la ginecolog să îți dea anticoncepționale sau puneți sterilet, ca să va puteți bucura de sex fără griji, prezervativul e pentru sex ocazional, nu într-o casnicie. Sau fă sex fără prezervativ dar măcar să nu își dea drumul în tine, și evită perioada fertilă, ovulația.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Anticoncepționale

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca se gasesc in farmacii si magazine PREZERVATIVE pentru FEMEI!
Cumpara-l pune-ti-l inainte de sex si ai rezolvat problema!