| ALINA46778889999 a întrebat:

Eu şi sotul meu ne dorim un bebe eu am avut sterilet dar am fost la medic sa mi-l scoata special pentru asta dar aş vrea sa stiu la cât timp de la contactul sexual pot face test de sarcină sa vad daca sunt însărcinată? Când ar fi cel mai indicat sa facem sex ca sa pot ramane însărcinată?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai sa faceti sex zilnic, ca sa nu ratati perioada ovulatiei si testul de sarcina il faci dupa ce 1 luna, cand nu-ti mai bine ciclul deloc.

| Emilian65 a răspuns:

Testul de sarcina, concludent, se face la 21 de zile de la ultimul act sexual.

| Madaxo97 a răspuns:

Faceți sex în perioada fertilă dacă vă doriți bebe, așteaptă cam o săptămână după ce se termină sangerarea de la menstruație și apoi timp de 2 săptămâni faceți sex zilnic sau măcar odată la 2 zile, cu ejaculare înăuntrul vaginului, și ar trebui să se prindă sarcina. Testul de sarcină se face la 21 zile de la contactul sexual, pentru a arăta un rezultat cât mai corect.

| DontActLikeMe a răspuns:

In perioada fertila. Recomand monitorizarea ovulatiei cu teste.
Testul de sarcina se face la 14-15 zile de la ultimul act sexual neprotejat.