| andreea_5956 a întrebat:

Eu stau cu un baiat pe nume Marius consider ca tinem foarte mult unul la celalalt dar eu cred ca relatia noastra nu isi are rostul deoarece noi ne intalnim sa zicem cu aproximatie de vreo 3 ori pe an adica foarte rar deoarecel s-a mutat cu familia lui in italia tinem unular eu nu prea am incredere. ultima data cand ne-am intalnit el mi-a spus ca pot sa stau cu alt baiat pana o sa vina elde multe ori cand il vad pe messnici nu ma baga in seama sau sta pe invizibilecredam pus mai mult suflet in relatia asta. ce ziceti are rost sa stau cu el sau nu.va rog dati-mi un sfat. urgent

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, e cert că numai are nicio treabă cu tine, pentru că dacă chiar te-ar iubi ar vorbi măcar cu tine, nu numai când vine acasă. Poate ai putea ţine cont de ce spune el. Baftă!

| madalicious a răspuns:

Tu, practic, nici nu esti cu el, ci practic sunteti prieteni. De 3 ori pe an, si nici nu te baga in seama pe messenger, este destul de clar, ca intre voi 2 nu este mai mult decat o simpla amicitie. Plus ca ti-a zis ca te poti intalni cu alti baieti, da de banuit, poate el asta face, si are pe altcineva in italia. Eu in locul tau, i-as da papucii, si mi-as gasi un baiat, din acelasi oras, cu mine, sa simt ca am o relatie adevarata, nu ca-s abandonata, si sa fiu iubita! Gandeste-te bine, consideri ca relatia asta are un viitor? Poate ca data viitoare va veni si iti va da papucii, cu motivul : " nu te mai iubesc" sau "sunt cu altcineva", deci, eu zic sa-l iei la o discutie serioasa sa vorbiti, pe fata, si sa stii si tu cum stai, si daca relatia voastra mai are vreun viitor.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, cum "stai" cu el daca el e in Italia si va vedeti de 3 ori pe an? Incearca sa te aduni si sa formulezi o intrebare simpla si, mai ales, logica.

| cryss_1476 a răspuns:

Din moment ce ti-a propus sa stai cu alti baieti in lipsa lui nu cred ca-i mai pasa vreun pic de tine. Nu-ti mai irosi timpul, gaseste-ti un baiat cu care sa-ti petreci timpul si cu care sa-ti faci o relatie frumoasa.

| Missy_4676 a răspuns:

Adica tu vrei sa stai cu el cand esti doar o "iubita periodica"? Tu crezi ca el tine la tine? Daca tinea nu iti spunea sa stai cu altii, si cand vine sta si el.
Parerea mea e sa nu te mai complici, baieti sunt si la noi in tara.