| andreea_5956 a întrebat:

Eu stau cu un baiat pe nume Marius consider ca tinem foarte mult unul la celalalt dar eu cred ca relatia noastra nu isi are rostul deoarece noi ne intalnim sa zicem cu aproximatie de vreo 3 ori pe an adica foarte rar. Ultima oara cand am vorbit cu el mi-a zis ca pot sa imi fac alt prieten pana o sa se intoarca el.De cate ori intra pe mess nici nu ma baga in seama sau sta pe invizibile. Ce ziceti mai are rost sa stau cu el sau nu?
Dati-mi un sfat ceva. Urgent!

8 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Nu are rost o relatie la distanta, mai ales daca ti'a zis ca iti poti face prieten! Inseamna ca nu te iubeste!
happy succes happy

| devilll a răspuns:

Pai daca a zis sa-ti cauti altu inseamna ca poate chiar vrea sa va despartiti sau poate are pe altcineva
sau macar incearca sa ai o discutie mai serioasa,... dar totusi doar de trei ori pe an?

| AlndChocolate a răspuns:

Deci inseamna ca nu te mai iubeste, nu mai vrea o relatie cu tine. pune punct aici.nu il mai baga nici tu in seama, fa ce-ti place si totul va fi OK big grin
succes;*

| katia a răspuns:

Deci cinsideri foarte prost(tinem foarte mult unul la celalalt). Un baiat care iubeste o fata nu ii spune sa isi caute pe altul! Vrea sa iti dea de inteles ca nu il mai interesezi, deci, prin urmare nu-l mai cauta! daca o sa mai continui asa ii dai cea mai mare importanta si nu merita!

| mariamaya08 a răspuns:

Asa cum ai spus si tu, relatia aceasta nu isi are rostul. O relatie adevarata se bazeaza pe intalniri mai dese. El probabil in tot acest timp cand nu va vedeti este cu altcineva, de aceea ti-a si spus ca poti sa-ti faci alt prieten.Nu vad cum stai tu cu el, deoarece voi sunteti impreuna doar atunci cand va vedeti; nu sunteti casatoriti, ca sa spunem ca aveti o relatie la distanta, este pur si simplu o prietenie. Sper ca nu am fost rautacioasa si nu te-am suparat, dar e vara acum si poti sa te duci la agatat linistita!

| Little Kid [:x] a răspuns:

Nu vreau sa te descurajez... dar poate asta e modul lui de a spune ca nu mai vrea. Poate nu vrea sa te raneasca lasandu. te balta si asteapta ca tu sa il lasi. Si in plus nu poti stii ce face el unde e... avand in vedere ca va vedeti rar. Si eu am avut o relatie la distanta si nu a mers. Sper sa iti fie de ajutor. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a spus ca poti sa iti faci alt prieten clar vrea sa va despartiti dar o i-a pe ocolitewinking Sa nu te raneasca

| kResPo a răspuns:

Nu, daca ti-a spus ca poti sa iti cauti alt prieten clar vrea sa va despartiti dar iti spune in asa fel incat sa nu te raneasca. Mai bine cautati alt prieten si mai aproapewinking