| JustinLoveBianka a întrebat:

Eu sunt impreuna cu un baiat Sergiu din clasa a-8-a, iar eu sunt a-5-a (el are 14 eu 11). Uneori imi zice ca ma iubeste, ca nu ar vrea sa se desparta de mine, dar cand e cu prieteni lui le spune ca nu ma cunoaste ca ce sa vada la mine etc.Suntem impreuna de 1 an si il iubesc fffffffff mult, dar nu pot sa mai inteleg ceva de la el.Va rog sa ma ajutati.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| FirstState a răspuns:

Sergiu te iubeste, pur simplu se rushineaza de colegii sai... deoarece tu estia 5 el a 8 si din acest motiv asa se comporta

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Serios? la 11 ani tu ai chef de baieti? si de-aia de a 8-a. rolling eyes
isi bate joc de tine in ultimul hal si tu nu-ti dai seama de asta, ceva evident, confirma varsta.la 11 ani tu iubesti? mai astepta si tu pana pe la 14, 15, 16 ani in colo ca sa spui ca iubesti, nu la 11.are si baiatul nevoie de iubita, si te-a gasit pe tine, dar fiind clasa a 5-a se face de ras. un baiat de a 8-a fiind cu o fata de a 5-a?laughing serios acum tu nu ai rade? nu e diferenta mare:3 ani, dar la varstele astea. poate daca ai avea 16 si el 19 ar mai merge, dar nu de acum.

| Rayyy a răspuns:

Se joaca cu tine.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Isi bate joc de tine, e ceva logic, te tine doar asa, de plictiseala, oricand cand merge la tine primeste ce vrea ( iubire), desparta-te de el cat mai repede, lui ii este rusine de tine, deoarece esti mai mica decat el, nu vezi ca te tine doar ca sa nu se plictiseasca? Esti inca micuta sa ai relati, si de aceea nu o sa intelegi raspunsul meu (dar sper ca da), iubire la 11 si 14 ani nu cred ca exsista, poate o atractie fizica sau chiar iti place de el dar nu il iubesti si el nici atat pe tine, deci te sfatuiesc sa te desparti de el.Sa ai parte de iubire!
Bafta si Craciun Fericit!

| Maddu a răspuns:

Cred ca este prietenul tau doar in mintea ta...Scuza-ma dar alt motiv pentru care le spune asta nu gasescbig grinar fi bine sa-l tratezi cu indiferenta iar atunci te v-or cauta toti pritenii lui a-ti spuna ca de fapt te cunoaste si mai mult te iubestewinking

| Thunderstruck a răspuns:

Fato nu-ti dai seamaa? II ESTE RUSINE DE TNwinking
cum sa umbli in a 8-a cu una de a5-a:O:O:O
ia-ti altu de 10-12 ani caruia sa nu-i fie rusine cand merge cu prietenii luiwinking

| anna7_4794 a răspuns:

Din ce inteleg eu, cand e cu gasca lui intr-un fel nu te mai cunoaste. Pai poate ii e rusine cu tine. Poate nu doreste sa le spuna prietenilor de teama ca vor rade de el din cauza faptului ca esti mai mica. Eu gandesc ca ar trebui sa vorbesti fata - n fata cu el si sa il intrebi despre chestia aceasta, sa ii spui ca te deranjeaza. Nu inteleg de ce sunteti impreuna daca lui ii este rusine sa iasa in lume cu tine.

Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| KatherineSparks a răspuns:

Şi mie mi-a luat mult timp să înţeleg combinaţiile din generală, dar uite-mă! Ştiu cu siguranţă că nimeni din ultimu' an de gimnaziu nu se uită la 'bobocii' de-a 5-a.
Clar e ceva aiurea în toată povestea ta. Eşti a 5-a, el a 8-a. Şi sunteţi împreună de un an! Deci, dintr-a 4-a erai combinată cu el. Învaţă să minţi sau lasă-te!

| perceive a răspuns:

Pai :

1. In primul rand, nu stii ce e iubirea, esti prea mica...

2. Sunt sigura ca te place si el... Dar e evident ca pentru. el conteaza mai mult imaginea, parerea celorlalti despre el. Deci, nu ii place sa fie vazut cu o fata mai mica ca el cu 3 ani... s-ar face de ras.

3. Eu te sfatuiesc asa :
- Daca il "iubesti" atat de mult incat iti place sa traiesti in umbra... poti ramane cu el - dar va fi greu si dureros sa auzi cum rade de tine spunand ca nu te cunoaste si restul.

- Cea mai buna solutie : Te desparti de el si iti gasesti pe cineva mai bun ( de varsta ta sau cu max. 1 an mai mare ) care sa se mandreasca ca esti prietena lui... Nu e mai frumos asa? Ca cineva sa se laude ca te are ca prietena/iubita?

Hotaraste-te! Succes!

| anon1mu a răspuns:

Dao mah dracu de la 11 ani iti arde de combinati laughing cred ca e o mare vrajeaalaa sau poate te crede mai proasta si vrea sa ti-o tragathinking

| RauL_3299 a răspuns:

E un profitor.