| Acadeeeaa a întrebat:

Eu sunt mai timida si pana acum nu l-am sarutat niciodata pe prietenul meu. Adica doar pupici. As vrea sa-l sarut eu din proprie initiativa. M-am uitat la video pe youtube dar nu stiu parca, atunci cand sunt cu el nu pot... dati-mi sfaturi va rog

2 răspunsuri:
| VanessaM a răspuns:

Daca ti-e foarte rusine, poti sa te uiti la el putin si numai o secunda iti trebuie sa mergi catre el si sa-l saruti. Gandeste-te ca si cum stai pe banca langa el si vrei sa il saruti. Daca inaintezi putin cu fata spre el, pentru o fractiune de secunda te gandesti:"Ei, daca am pornit,hai s-o termin!".Eu una asa am facut cand m-am sarutat prima data. Poate o sa ai unele ezitari, dar nu ai de ce. E ceva normal, ce toata lumea face.Bafta si nu mai fii timida, ca nu te ajuta la nimic.:*

| katy9801 a răspuns:

Fii sigura pe tine,principalul e sa te simti libera si sa nu te gindesti ca nu poti,in mintea ta trebuie sa persiste gindul ca "poti"! Nu e nimic greu doar te lasi dusa de val,am trecut si eu prin asta, eu nici nu vroiam sa ies cu nimeni caci ma temeam la fel ca tine, dar in momentul cind s-a intamplat nu am mai tinut cont de frica m-am lasat dusa de val.chiar pretenu meu meu actual mi-a zis ca din cite pretene a avut pin acum niciuna nu saruta ca mine, mi-a spus ca sarut bestialhappy sfatul meu inarmeazate cu rabdare si incredere totul o sa fie ok, crede in asta caci dorintele si visele se implinesc daca sint dorite cu adevarat din toata inima...succes