| iAngel a întrebat:

Eu vreau ca de revelion prietena mea sa vina la mine si ea a spus ca vorbeste cu mama ei in seara asta ca daca e sa vina nasul ei la ea, nu poate sa vina la mine, ce sa fac, eu vreau sa vina la mine si imi doresc enorm, daca nu ar lasa-o m-as duce la mama ei sa o implor sa o lase sa vina. ce sa fac?

4 răspunsuri:
| FunkYboy a răspuns:

Intreab-o si pe prietena ta ce vrea.Spune-i ca nu te superi pe ea daca alege sa stea acasa cu nasul ei.Daca vrea sa vina la tine,rugati-o amandoi pe mama ei sa o lase. Daca nu o lasa de tot,spune-i sa o lase macar cateva ore. Daca prietena ta vrea sa stea acasa, trebuie sa o intelegi, nu sa te superi pe ea.Pana la urma e familia ei, ea decide. Daca alege sa stea cu nasul ei nu inseamna ca nu ii pasa de tine, tine minte asta.

| iAngel explică (pentru FunkYboy):

Am vorbit cu ea si a spus ca vine la mine indiferent de ce s-ar intampla, avem 2 luni impreuna dar de revelion, se spune cand te prinde cu iubita anul nou,o vei avea tot anul happy, si o vreau tot timpul langa mine,si problema nu este ca nu pot comunica cu mama ei, ma inteleg foarte bine cu mama ei si chiar ii place de mine si se simte fericita ca o fac pe fiica ei fericita si sa zambeasca mereu, a spus ca sunt baiatul perfect pentru fiica ei.Am 17 ani eu si ea are 16, cu tatal ei ma simt mai rusinos si nu il privesc in ochi simt ca ma domina adica mereu imi spune sa am grija de ea cu toate ca eu am cea mai mare grija de ea tongue

| FunkYboy a răspuns:

Zici ca nu poti comunica cu mama ei. Spune-i prietenei tale sa iti dea nr. ei de elefon,sa o suni personal,sau,daca simti ca nu poti sa ii spui astfel,trimite-i un mesaj si spune-i si cat inseamna asta pentru tine. Daca nu vrei prin intermediul telefonului, ci vrei sa ii spui fata in fata, vorbeste cu prietena ta sa va intalniti toti 3 sa discutati despre asta si sa o convingeti.

| Gdeni a răspuns:

Pai depinde de ce varsta aveti, de cat timp sunteti impreuna, de cat de bine te cunosc parintii ei. eu as zice sa te duci si sa vbesti cu parintii ei, promitele ca vei avea grija de fata lor. chestii astea. poartate frumos si roaga-te la dumnezeu sa te ajute ca de revelion sa ai ce calariwinking laughing mult succes si da funda tongue