| diana_9320 a întrebat:

Exista alta sansa de a scapa de sarcina in afara de avort, in caz ca pilula de a doua zi nu-si face efectul?(am luat postinor cam dupa 3 ore de la contact, acum astept sa o iau pe a 2-a si sincer mi-e foarte frica...nu prea am incredere). astept resp, pls!
stiti cumva daca ramas cineva insarcinata dupa postinor?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, am vazut mai multe fete care au ramas insarcinate dupa postinor. daca este luat la sfatul ginecologului, dupa o schema persoanlizata, scade riscul de sarcina cam cu 75%. daca este luat dupa ureche, poate sa aiba efect zero.
Daca sarcina se instaleaza ai doua variante: sa o pastrezi si sa dai nastere copilului sau sa omori copilul prin avort.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu am luat niciodata aceste pilule dar am auzit cazuri in care nu si-au facut efectul desi au fost luate corect... oricum sfatul meu este sa consulti un ginecolog.

| Georgiana2905 a răspuns:

Daca iei aceste 2 pastilute inainte de 12 ore nu ramai sigur! rija mare. Ochii pe ceas. Le puteai lua p amndoua odata

| Sonny a răspuns:

Nu astepta dupa raspunsurile unor persoane neavizate, consulta medicul de familie/ sau un medic specialist ( ginecolog ). Ei pot sa-ti dea cele mai avizate solutii.

| Douapunccteunics a răspuns:

Trebuie avut in vedere că ambele doze de Postinor trebuie luate in primele 72 de ore după contactul sexual...

| AlcoholicSmile a răspuns:

Ca sa nu ramai insarcinata fa-o protejat [asta iti spune o fata de 13 anion the phone

| AlcoholicSmile a răspuns:

Sau daca nu vrei sa ramai insarcinata nu o mai fawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calm. ca nu asa fii mamica
daca ai loat pastila n interval da 24 de ore

| diana_9320 explică:

Tin sa mentionez ca sunt in ultima zi de mentruatie si ink am avut sangerari, adica este o perioada infertila...ma avantajeaza cu ceva?

| diana_9320 explică:

Tin sa mentionez ca s-a rupt prezervativu'... nu sunt asa inconstienta, am 20 de ani...