| anonim_4396 a întrebat:

Exista cazuri cand o fata poate viola un baiat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma ofer voluntar. Care fată vrea sa ma violeze? Dar sa aibă +18 ani. Îmi țin singur mâna la gură. Promit sa nu țip. Nu depun nici plângere.

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu-i incurajeaza nineni pe baieti "ca e genial sa faci sex cu o milf", ci pur si simplu e in adn-ul nostru sa ne dorim asta cu ardoare. Eu nu am avut ocazia sa fiu "abuzat" de vreo profesoara atunci cand eram elev, dar daca mi s-ar fi intamplat (desigur, de catre una de care eram atras), as fi crezut ca l-am apucat pe Dunnezeu de un picior.winking Nu doar ca nu m-as fi simtit abuzat, ci m-as fi considerat cel mai norocos baiat din lume. Asta ca sa mai terminam odata cu vrajeala asta "progresista". Daca nu cumva il constrange prin forta sau santaj sa faca sex (deci plecam de la premisa ca elevul accepta pentru ca e atras de ea), o profesoara nu abuzeaza un elev, ci ii ofera cea mai frumoasa experienta din viata lui.winking
Sigur insa ca pentru a fi politically correct si pentru ca feministele sa se simta egale cu barbatii, asemenea situatii trebuie blamate.winking

| dullcat a răspuns (pentru wildthing):

Pentru cei cu mommy issues sau alte fantezii luate din filmele xxx, faceti ce vreti, cautati ce vreti.Dar restul care nu o cauta cu lumanarea, dar totusi sunt abuzati de preoti, profesori de sport, vecini, rude si altii merita auziti care oricare alta fiinta pentru care violul este cat se poate de gretos si traumatizant.

Problema este ca mentalitatea aceasta a ta face imposibil ca vocile sa fie auzite, daramite sa se ia masuri.Un procent restrans care isi doresc arunca o umbra enorma asupra celor care nu isi doresc, fiind bagati in aceeasi categorie.Nicio fata nu este luata in serios, ca doar a cautat-o, i-a placut etc. iar daca e vorba de un baiat, e smecher, ca astfel a devenit si el barbat, in sfarsit.Noaptea mintii... Poate astia ca tine merita mai mult sau mai putini sa fie violati la randul lor (nu de catre femei), sa inteleaga adevarata insemnatate a cuvantului, nu sa o distorsioneze in continuare dintr-o prisma ingusta si subiectiva.

| wildthing a răspuns (pentru dullcat):

Te rog insistent sa fii foarte atenta la ceea ce am scris eu. E intotdeauna atat de obositor sa fii nevoit sa repeti pentru oameni care nu au inteles sau care se fac ca nu au inteles.
Sa fie clar...m-am referit strict la cazul in care o profesoara o face cu un elev, iar elevul accepta pentru ca ii place.
Orice alt scenariu, mi se pare monstruos, cum ar fi de exemplu cazul in care un profesor o face cu o eleva. In acest caz, acel profesor trebuie sa primeasca pedeapsa maxima posibila. De ce? Pentru ca barbatii si femeile nu au fost, nu sunt si vor fi niciodata la fel, barbatul e cel care foote, iar femeia e cea care e footuta, poola intra in peezda, nu peezda intra in poola. De-aia barbatul care abuzeaza, merita sa fie pedepsit maxim. Daca te mai faci inca o data ca n-ai inteles ce am vrut sa spun, te anunt de pe acum ca imi provoci greata.

| dullcat a răspuns (pentru wildthing):

Cred ca stiu foarte bine ce intra si unde.In locul tau m-as ruga sa nu ajung la puscarie, sa vezi acolo ce fun e. Orice incalca consimtamantul e viol si trebuie pedepsit, indiferent daca esti femeie, barbat sau altele.

| wildthing a răspuns (pentru dullcat):

Tu ai o placere masochista de a te face de ras pentru ca lasi lumea sa vada ca nu esti capabila sa intelegi enunturi cat se poate de explicite? Unde am sustinut eu vreodata incalcarea consimtamantui?! Tocmai asta spuneam, ca daca e cu incalcarea consimtamantului, trebuie maximum de pedeapsa! Acum ti-as fi rucunoscator daca nu mi-ai mai raspunde, pentru ca prefer totusi dialogul cu oameni carora nu trebuie sa le explic ceva de 10 ori...nu de alta, dar ma plictisesc teribil.

| dullcat a răspuns (pentru wildthing):

Reciteste ce ai scris, de la inceput.

| wildthing a răspuns (pentru dullcat):

Tu!

| doctorandus a răspuns:

Da, orice contact sexual obtinut prin forta, amenintarea cu forta sau santaj este viol.

| dullcat a răspuns:

Da, exista.Dar din moment ce baietii sunt incurajati de mici ca e genial sa faci sex cu o milf, asta asa ca un exemplu, multi elevi nu reclama profesoarele care i-au abuzat.Cand se va face educatie in acest sens, probabil vom vedea mai des pe la stiri astfel de cazuri.Deocamdata pana si acuzatiile aduse de genul opus sunt luate in ras in Romania, deci la ce te astepti?

Plus, pentru femei care au experimentat diferite forme de abuz exista zeci de asociatii si ong-uri.Pentru barbati exista? Eu nu am gasit si asta cred ca spune destule. Daca stie cineva, as aprecia un link.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Dap.Scriitorul Osamu Dazai a fost violat de o femeie.

| nyoentox2002 a răspuns:

Așa vrea eu să mă violeze una?

| ALM2000RO a răspuns:

Sunt cazuri, da.
Dar mult mai rare și mult mai puțin mediatizate.

| FindMyName a răspuns:

Da este, orice fel de contact sexual forțat este un viol

| Adolfhtler a răspuns:

Da, dar sunt al dracu de rare cazurile in care baietii sunt violati