| taba a întrebat:

Exista cura de slabire pe baza de apa? pls m-ai multe detalii

Răspuns Câştigător
| Angelique a răspuns:

Apa chiar ne ajuta sa slabim. In cantitate mare, taie instant pofta de mancare. Nu lasa grasimea sa se depoziteze si chiar poate reduce saculetii de tesut adipos. Nu urma principiul - vreau sa slabesc mai mult, deci beau mai multa apa. Numarul de kilograme de care vei reusi sa scapi depinde de organismul tau- de regula, cele mai plinute vor obtine efecte mai spectaculoase decat cele care au mai putin tesut adipos si care "nu mai au de unde" sa dea jos. Fa-ti un program
Dimineata: 1 litru de apa, consumat pe parcursul a 30 de minute
Pranz: 1 litru de apa consumat pe parcursul pauzei de masa, de exemplu (intr-o ora)
Seara: 1 litru de apa consumat intre orele 5 si 6
Sper ca ti-am fost de folos. Fundabatting eyelashes?

2 răspunsuri:
| Vasilica98 a răspuns:

Deci o cura la care nu trebuie sa bei un butoi de apa : trebuie sa te culci dupa 12 seara si sa te trezesti din 2 in 2 ore sa bei un pahar cu apa ( 1 saptamana - 14g )

| Lully_3323 a răspuns:

Am citit eu prin reviste ca exista: trebuie dimineata sa bei 1 pahar cu apa, a doua dimineata -2 pahare, a treia 3 pahare(astea nu deodata, bineinteles, trebuie cam intre orele 8-11),a patra zi -4 pahare si tot asa pana la 8 pahare dupa care scazi cate un pahar pe zi. Si asta o faci doar o data pe luna sau cam asa ceva.Aceasta dieta va actiona asupra tenului, care va fi mai luminos, mult mai tonic si hidratat, preintampina aparitia timpurie a celulitei, activizeaza digestia.Dar nu uita ca trebuie sa renunti la dulciuri, si sa faci exercitii fizice.big grin.Mult succes. la mine a mers. sincer. doar ca trebuie sa merg putin mai des la toaleta laughing)).