| Alex a întrebat:

Există dragoste adevărată pe Internet? Argumentaţi, vă rog.

11 răspunsuri:
| MaLinKa a răspuns:

Nu cred. Aceasta e o imaginatie. Eu de exemplu vorbesc cu un baiat de peste hotare dar pe care l-am vazut si in realitate, am inceput sa ne scrim pe net. A ajuns si la asta ca pe net sa-mi spuna intiiul ''te iubesc''. Insa nu stiu, a fost din suflet sau nu. Nustiu ce sa cred dar continui relatzia aceasat virtuala cu scopul ca el degraba vine acasa si sper ca in realitate o sa fie si mai bine. Acum ne spunem unul altuia ''te iubesc'' insa eu nu simt nimic pentru el deoarece nu e linga mine. In concluzie pot sa spun ca nu exista dragostea adevarata. Trebuie mai intii sa vezi persoana in fata ca sa intelegi ce prezinta, daca va combinati cu caracterele si mai apoi e posibil ca intre voi sa apara si dragostea adevarata...

| aniriiiiii a răspuns:

Poate exista cu siguranta. Important e ca trebuie sa si intalnesti persoana aceea. Relatie cu adevarat va fi dupa o intalnire fata in fata. Doar atunci poti spune daca exista cu adevarat iubire. Sunt multe cazuri in care nu merge dar sunt unele in care chiar se lasa cu iubire pe viata. Depinde de cum te potrivesti cu aceea persoana si ce simte si ea.

| mgtow a răspuns:

Da, majoritatea cazurilor sunt luate la misto dar mai exista si dragoste prin net care pana la urma ajung sa se intalneasca si sa formeze un cuplu fericit.

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Hmm cateodata existahappy cateodata nu exista. Dar relatia virtuala nu este niciodata buna.

| Sonia a răspuns:

Poate doar admiratie reciproca...acum depinde si de cat timp vorbiti; ...cum vorbiti., etc.mai multe.
Sincer eu cred ca sa existe dragoste trebuie sa vezi persoana respectiva, sa o cunosti cu adevarat.nu prin fata unui PC..., parerea mea. Este altceva. sa o auzi. sa ii vez gesturile... sa iti dai seama de calitatile sale ''ne-online''
Eu asa considerhappy... Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| TheDaffodil a răspuns:

Dragostea este un sentiment complex. Ca sa poti spune ca esti "indragostit" de cineva trebuie sa cunosti bine acea persoana. Nu confunda dragostea cu atractia fizica. Luand in calcul si faptul ca personalitatea unor persoane este putin diferita pe internet decat in viata de zi cu zi... Nu poti spune ca exista dragoste pe internet. Fara sa-ti cunosti partenerul nu se prea pune problema de dragoste. De atractie da, dar nu dragoste.

| Unsmilecucireasadeasupra a răspuns:

Eu zic ca exista. Am trait si eu asta, si este cam durerosstraight face.
Argumentultongueentru ca ii vezi poza acelei persoane si te indragostesti de ea, si daca se formeaza o relatie dragostea creste, dar tot odata vine si dorinta de a se vedea unul cu altul, le lipsesc imbratisarile, saruturile, etc.
Oricum, unele relatii nu prea merg, altele da, si unii chiar reusesc sa se intalneasca si am citit unele povesti care au ajuns si la viitoare casnici.
Daca vrei sa incepi o relatie pe internet bafta si inarmeazate cu rabdare si foarte multa rezistenta in caz ca inima ti s-ar frange sau ar fi in cazul distanteiwinking
Papa si sper ca te-am ajutat:*>!

| Castiel a răspuns:

Exista dar sansele sunt circa 1/10 sa fie pe bune si fara teapalaughing asa ca lasa netu cu dragostea si alea alea-.-

| Aiicha a răspuns:

Nu,pentru ca pe net oricine poate minti.Cum poti sa iubesti persoana respectiva daca nu o atingi, daca nu o tii in brate, daca nu o saruti?

| тecнιннιlα a răspuns:

Da. Eu consider ca nu iubesti o persoana doar pentru simplu fapt ca o atingi happy. Majoritatea o sa considere raspunsul meu stupid, dar sunt cu un baiat pe internet de aproape 2 ani si ne cunoastem de aproape 3 happy. Cum spunea si Alexa trebuie sa ai multa rabdare intr-o astfel de relatie + ca dupa un anumit timp dorinta de a te vedea cu el creste si creste si din cauza distantei apare nesiguranta, neincrederea si apar certurile. Sincer sa-ti zic ma cert cu el des, dar nu dureaza mult si dupa aia ne cakmam reciproc. Orikand am fost ffff stresata, nervoasa etc am vb cu el si dupa doar ctv min deja eram calma si el la fel. Stiu prieteni care au avut relatii pe net si acum mai tin unul la altu, dar au fost prea multe certuri si au terminat. Au fost altii care s`au vazut si tot n`a rezistat relatia. Depinde, dar dragostea adevarata este peste tot. Nu doar fata in fata oh go on. Sper ca te-am ajutat thinking chiar daca am lungit cam mult raspunsul kiss. Bb wave big grin.

| paul_7261 a răspuns:

Salut ma numesc paul sunt din bistrita nasaud si am 19 ani.
eu cred in dragoste pe internet cred si chiar traiesc si trec prin ea eu mi-am adaugat id-ul de mess pe un sait si ia la adaugat si tot am vorbit dupa ceva timp am ajuns impreuna si ne-am vazut si in real suntem un cuplu fericit avem ganduri serioase ma cunoaste parinti ei am stat la ea acasa si asa, uitasem eu find undeva in europa ea in bistrita si asa am contiunat 9 luni de zile si dupa 9 luni ne-am vazut si am stat vreo 6 luni langa ea dar a trebuit sa ma intorc si m-am intors si tot pe net vorbim chiar si acum si suntem mai indragostit ca nici odata sincer o iubesc mai mult ca orice pe lumea astahappyavem 2 ani si 4 luni impreuna mai e putin si ne casatorimbig grin lasa-mi un mesaj daca vrei sa vezi si video cu mine si cu ea si sa te convingi ca EXISTA DRAGOSTE PE INTERNET BAFTAhappy