| anonimguy3 a întrebat:

Exista dragoste/iubire la 10-14 ani? Eu cred ca nu. Parerea mea, o sa o dezvolt daca e nevoie. A voastra?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o joaca de copii nimic mai mult

| FemeiaPisică a răspuns:

Iubirea pentru mami și tati, da.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu exista.Eu cred ca unii nici macar la 18-20 de ani nu stiu ce inseamna cu adevarat "dragoste "

| irina202333 a răspuns:

La 10 ani nu aveam iubire decat pentru Hannah Montana rolling on the floor

| RAY a răspuns:

Iubirea are mai multe forme pentru parinti,fratii, surorii, amici, prieteni familia ta etc normal ca exista la orice varsta, iubirea dintre un mascul si o femela la 10-14 ani posibil ca exista, dupa parerea mea suntem emotionali, capabili sa iubim inca din burta la mama noastra si pana murim, dar si eu cred ca iubirea pura, sincera e mai puternica la aceste varste fragede, prima iubire /dragoste apoi suntem mai retrasi sa intram in relatii

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista 2 persoane care sa perceapa si intelege in acelasi fel sau identic aceste 2 notiuni.Deci DA poate exista la fel de bine ca si viceversa.

| Emilian65 a răspuns:

La aceasta varsta nu exista iubire adevarata, cel mult exista prietenie intre doi copii.

| Doub a răspuns:

Nu, nu există.

| sofisis a răspuns:

Iubire nu, dragoste(indragosteala) da.

| RobertMoon a răspuns:

Sigur că nu, auzi 10-14 ani iubire laughing, dar într-o tara unde fetitele vor sa devina asistente tv, iar băiețeii Gigi Becali când vor fi mari nu ma mira nimic laughing. Am mai văzut zilele trecute o întrebare am 10 ani si fumez multe tigari pe zi, WTF? laughing

| anonimguy3 explică (pentru RobertMoon):

Ba sa vad copii de 10-14 ani care fumeaza nu e ceva nou sincer sa fiu.winking

| Suck a răspuns:

Da, e o iubire sincera si periodica.

| KMaddieK a răspuns:

Dragostea se intalneste la orice varsta, doar sub alte forme. La 10-14, nu cred ca sunt destul de maturi pentru a intelege dragostea pentru o fata/baiat si folosesc abuziv si incostient acel cuvant. Nu cred nici in iubirile la varste de 15-18, "te iubesc" dupa o saptamana sau doua... serios?! "Te iubesc", acum nu mai are acea semnificatie si acea incarcatura sentimentala pe care a avut-o, acum a devenit ceva "la moda". La 10-14, se plang ca le-au parasit iubitii, ca nu sunt dezvoltate si ca nu sunt placute, baietii vorbesc despre masturbare si altele :O, nu ma astept la aceia sa inteleaga ce inseamna "iubirea vietii lor" sau alte cuvinte de genu.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Exista iubire fata de parinti, bunici, catel, pisica, dar nimic mai mult. La 10-14 ani nu se poate vorbi de iubirea dintre doua persoane de sexe opuse ( ca si iubiti). De la 14 ani in sus, se poate.

| immortalfaith a răspuns:

Dragostea pura exista doar in timpul adolescentei (parerea mea)
In copilarie, iubirea e pura, inocenta, iubesti o persoana pentru cine e
Mai tarziu ai alte dorinte : bani, sex, harem