| anonim_4396 a întrebat:

Exista pastilute care iti provoaca avortul? dupa cate zile se poate folosi

Răspuns Câştigător
| yasminna a răspuns:

Esti insarcinata si vrei sa faci avort? Suporta consecintele unui act de amor fara protectie si nu iti mai face rau cu mana ta. Daca vrei sa ucizi o mica fiinta inocenta care se afla in burtica ta te sfatuiesc sa te mai gandesti. Daca vrei sa faci avort du-te la ginecolog nu incerca tot felul de prostii ca doamne fereste de ce este mai rau.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista, numai ginecologul ti le poate recomanda, se iau cam la 4 saptamani de sarcina, numai sub supraveghere medicala, internata in spital. Daca le iei acasa, de capul tau (in caz ca le gasesti) ai sanse foarte mari sa-ti declansezi o hemoragie care sa te coste viata, sau, in cel mai bun caz, daca ajungi vie la spital sa impuna scoaterea uterului. Du-te la ginecolog si discuta cu el care sunt optiunile privind intreruperea de sarcina daca chiar vrei sa-ti omori copilasul. Nu te sinucide si tu!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Da! Intreaba la farmacie! Dar mai bine mergi la un ginecolog. Data viitoare protejaza-te, evita sarcinile nedorite, dar si infectii cu transmitere sexuala-foloseste prezervativul- si nu-ti mai risca viata!
Avortul nu e o metoda contraceptiva!

| Mo a răspuns:

Da exista la farmacie asa ceva... le iei a doua zi...parca asa se si numesc...,, pilula de a doua zi''...parca...nu mai stiu...

| nicky a răspuns:

Iti pui viata in pericol. Nu risca mai bine du-te la medic si fa-ti avort daca tot vrei sa scapi de o fiinta care nu a avut nici o vina. Ce pacat ca unii care se simt bine si nu le pasa de ceea ce urmeaza iau dreptul la viata a cuiva total nevinovat. De ce nu va intrebati cum ar fi fost daca si mamele voastre ar fi procedat la fel si cu voi? PACAT!

| alexzender a răspuns:

Sunt pastile care poti sa le iei si la 72 de ore dupa actul sexual fara sa ramai insarcinatahappy cere-i farmacistei.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, sunt mai multe tipuri de pastile, dar medicul este singurul care iti poate indica, daca ai probleme cardiovasculare sunt foarte periculoase. pilula de a doua zi, ovule speciale care se pot folosi pana in n90 de zile, au o concentratie foarte mare de hormoni si dauneaza sanatatii cauzand daune iremediabile sau pot fi letale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat costa o pastila car provoaca avort

| lenu_2949 a răspuns:

EU SUNT CU TOTUL IMPOTRIVA AVORTULUI NICI MACAR NU MA M GANDIT VREODATA SA FAC ACEST LUCRU
AM DOI COPII FRUMOSI DIN CALE AFARA ASA K...