| mihaiplesa a întrebat:

Exista prezervative pe marimi? Daca da, care ar fi cea mai mica marime? lasati comentariile proaste va rog

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Buna. Da, prezervativele au diferite marimi. Prezervativele sunt, ca lungime, cuprinse intre 178 mm si 205 mm iar ca diametru cuprinse intre 49 mm si 57 mm. Poti gasi pentru aceeasi lungime diferite diametre. Trebuie sa fii atent si la faptul ca unele prezervative (cele cu "fite") pot avea diferite diametre de-a lungul prezervativului. De exemplu la baza penisului - 56 mm, la baza glandului (capul penisului) - 52 mm iar diametrul din dreptul glandului - 63 mm. Ia-le pe rand, si incepe cu ce-i mai mic, pana dai de ceea ce iti este folositor si confortabil. Nu trebuie sa iti "gatuie" penisul, dar nici nu trebuie sa fie lejer pe penis, ca o haina de la un frate mai mare. Este din cauciuc si se poate intinde putin. Dar ai grija, nu incerca sa te amagesti, sa te simti "macho" sau sa impresionezi partenera cu ceva ce ti-ar putea fi "cam largutz". Exista riscul sa il pierzi pe acolo prin-nauntru si asta nu este bine deloc. Nu lua ceva mai mare "CA POATE MAI CRESTE" happy... Nu "trisa", "mai mare" nu inseamna "mai barbat" ci "mai putin sigur". Si oricum, un prezervativ XXL nu face din tine un amant XXL. Nu contest existenta unor situatii speciale dar fii sigur ca producatorii si distribuitorii s-au gandit si la tine... daca totusi nu te-au luat in calcul atunci cred ca trebuie sa-i contactezi personal pentru "reprosuri". laughing rolling on the floor

| harciog a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa cumperi manusi chirurgicale si la fiecare act sexual sa folosesti cite un deget.

| Barbiiiiie a răspuns:

laughingPrezervativele is pe mărimi frate, daca ai mai auzitlaughing
I. m sorry pentru tine, mai documenteazate inainte de a mai pune intrebari stupide, ca asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in general au niste marimi standard desi gasesti si custom sa le zic asa, dar de aia sunt din latex ca se intind si se strang dupa marimea instumentului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e si logic. Cea mai mica marime este S(de la Small).winking