| 404notfoundh8u a întrebat:

Există vreo posibilitate să fiu gravidă chiar dacă mi-a venit menstruația de 4 ori de la ultimul contact sexual? Menționez că am făcut sex protejat și nu cred că era spart prezervativul.
Am făcut 7 teste de sarcină și toate au ieșit negative. Pe ultimul l-am făcut la 11 săptămâni de la ultimul contact sexual.
Nu am simptome.

10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata. Din moment ce ai facut protejat, nu inteleg ce te mai stresezi atat. Ai avut 4 cicluri menstruale, de la primul indica ca nu a existat nici o sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta precisa, exacta si CORECTA, trebuie sa afli si sa stii, ca prezervativul a fost inventat cu scopul/rolul de a se putea intretine contacte sexuale in fiecare zi a ciclului menstrual indiferent de perioada menstruala, fertila sau nefertila. Fiindca prezervativul ofera aceasta posibilitate, acesta este fabricat dar si folosit de catre barbati/cupluri exact cu scopul de a le permite acestora chiar sa si ejaculeze inainte de terminarea sexului in prezervativ si sa intretina in continuare contactul sexul, adica sa-si penetreze partenera in continuare pana in momentul in care erectia slabeste intratat de mult incat penisul devine impropriu continuarii sexului. In cazul in care marimea prezervativului folosit este cea corecta, se potriveste perfect pe penis si acesta va ramane intreg/intact pana la terminarea sexului formarea sarcinii devine imposibila in proportie de peste 99%. Chiar daca penisul incepe sa piarda erectia, prezervativul va ramane bine fixat pe penis, si nu va aluneca de pe acesta, astfel ca nici atunci sperma ejaculata in prezervativ nu se va scurge afara, adica IN VAGIN, astfel ca NU va exista nicio posibilitate de a se putea forma o sarcina. In situatia prezentata rezultatul chiar si doar a un singur test de sarcina ar fi fost mai mult decat elocventa. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poți fi gravida.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

In biblie scria ca Maria nici macar sex nu facuse; dat tot a ramas gravida. Asa se intampla cand crezi in varcolaci.winking rolling on the floor

| AlexDarius3 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pe bune laughing? cred ca o sa imi fac timp sa o citesc atunci.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Acolo scrie ca duhul lui dumnezeu a lucrat; dar eu cred ca Sfantul Madular. rolling on the floor

| Necunoscut112 a răspuns:

Da, esti gravidă. Asa apar copiii.

| unicorn09 a răspuns:

Of. Ce paranoica ești! Câți ani ai? Și referitor la întrebare: nu, nu ești gravidă! Nu va mai începeți viata sexuala dacă nu sunteți bine informați! Multă sănătate!

| scriitor41063681 a răspuns:

Mai lasă dragostea că eşti mică şi fugi la învățat pentru un viitor mai bun!

| Michael1Mike a răspuns:

Nu esti insarcinata, doar panicata.Stai calma, odata ce ai facut 7 teste, ai avut menstruatie, nu ai simptome, ce dovezi mai vrei ca nu esti insarcinata.