| ing3rd3mon4u a întrebat:

Extrem de urgent! Ce pot face ca iubitul meu sa numai gandeasca negativ, ma refer la relatia noastra, ca nu vom reusi sa ne implinim planurile impreuna.si sa nu se distanteze de mine? Avem 9 luni impreuna desi este o relatie la distanta el este cea mai importanta persoana din viata mea.Il iubesc enorm de mult.Plang mereu.si plang mult pana mi se face foarte rau si in cel mai rau caz. vomit, ma doare capu, tremur toata si raman fara respiratie.sad. Am vorbit cu el foarte serios.Desi il conving pentru ceva timp dupa aceea iar revine la gandirea negativa.Care sunt sfaturile voastre? Ce ar trebui sa fac? Help Mee.

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

De obicei, atunci cand ceva ne dauneaza, ne distantam de acel ceva! Daca persoana pe care tu crezi ca o iubesti nu este una constanta, atunci, sfatul meu de om mare este sa renunti, indiferent de cat de greu iti va fi, la aceasta relatie. Gaseste-ti un baiat aproape de tine, cu capul pe umeri si nu privi inapoi, nu mai tine legatura cu baiatul asta atat de nesigur si care se joaca pur si simplu (voit sau nevoit) cu sufletelul tau! Stiu ca iti este greu sa vezi in ceea ce iti spun eu o solutie, dar asta este cea mai sanatoasa si buna solutie! Am trecut si eu prin ce treci tu si am suferit mult, ca sa ajung la concluzia ca m-am incapatnat sa ma mint atat timp singur, desi am avut langa mine persoane care s-au chinuit sa-mi deschida ochii zi de zi! Ai grija de tine si gandeste-te ca iubirea nu inseamna suferinta! pa pa!

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

In primul rand schimba-ti atitudinea, fii mai increzatoare arata-i ca esti deschisa, ca poate avea incredere in tine, apoi sa va intalniti nu? La ce distanta e de tine? Vezi ce-i place mai mult, si tu profita de asta...Arata-i ca esti placuta plina de sensibilitate, de iubire, apoi vei vedea ce schimbae va fi! Multa bafta!

| ing3rd3mon4u explică:

El este in Romania.Iar eu in spania...Sincer numai stiu ce sa mai fac.Ca sa fac bine.Astept sfaturi.Pareri.sad

| AtlantisMe a răspuns:

Incearca sa faci niste pasi sa prinda incredere. Chiar daca e la distanta du-te intr-o zi si viziteaza-l si faceti multe chesti frumoase impreuna.

| ing3rd3mon4u explică (pentru AtlantisMe):

As fi vrut eu sa il vizitez intr'o zi.Eu sunt in spania, iar el este in Romania.Desi ne'am vazut vara asta pentru ca am fost eu acasa. Avem planuri impreuna.Dar sincer sunt praf.Nustiu ce sa mai spun.ce sa mai cred.Ma distruge situatia asta. Vreau sa fie bine. Sa numai fie asa.As da orice numai sa il stiu bine.sad

| AtlantisMe a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Da. O situatie mai sus de cant m-am gandit. Poate acum de sarbatori. Stiu cum e sa iubesti.