| alexandra_4567 a întrebat:

Fac dragoste cu prietenu meu de 6 luni si am avut decat de 2 ori orgasm, am mai avut 2 prieteni dar aveam orgasm l fiecare contact sexual, ne iubim f mult, si nu as vrea ca asta sa fie un motiv de cearta, ce am putea face ca sa ne simtim bine amandoi. Ast rasp.

Răspuns Câştigător
| ioana_5498 a răspuns:

Incearca sa vb cu el, sunt sigura k el nu stie, se zice ca femeia e k o soba si barbatul k un cuptor cu microunde cand vine vb de "chef''...acorda mai mult timp preludiului si conoastetiva reciproc zonele erogene, amana cat mai mutl posibil momentul, sau poate sti prea stresata si numai la asta te gandesti, daca atunci cand faci sex u ai in cap orgasm, orgasm, orgasm, siugur nu vei avea k numai la asta i-ti sta capu'...si nu esti acolo unde se produce actiunea...cu rabdarea treci si mare...

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Comunicare extrem de deschisa, si compara mental ce faceau ceilalati de era bine, si ce nu actualul! Si modifici, cu vorba buna! Nu uita ca "jucariile", pe langa ca sunt destul de diferit fizic, mai si functioneaza diferit, din multe si varii motive! Atentie si la ambient, igiena, securitate, motivatii reale si, bilaterale, stress, allimentatie, etc... Incercati si alternarea pozitiilor, dar cu umor si intelegere, si eventual mai cititi si ceva carti din domeniu! Invatati si exersati PETTING-ul, si asortati-l cu cat mai multa tandrete, comunicare si preludiu corespunzator! Si nu uitati sa va protejati, si acest aspect poate fi un factor stressant, care e anti/eficace! Success!

| JustMeFlory a răspuns:

Spune'i ce iti place si ce nu ca sa poti ajunge de mai multe ori la orgasm.trebuie sa vorbesti cu el despre asta, si nu in ultimul rand trebuie sa te daruiesti lui in totalitate! sa lasi grijile si probleme la o parte! in acel moment sa fiti doar voi 2! si absolut niciun alt gand...

| Dara a răspuns:

Preludiu! Si o buna comunicare intre voi. Fara suparari, supararea nu are ce cauta in asemenea cazuri, doar ai spus ca va iubiti. Tocmai pentru ca te iubeste va fi atent la tot ce discutati, la ceea ce-ti place si ce te face sa te simti bine si intr-un final totul ar trebui sa fie perfect!

| want2bMajestic a răspuns:

Ce suparare...trebuie sa ii zici in fata...nu mai t preface ca t simti bine... iubita mea mi-ar sari in cap dca nu ar avea orgasm...chiar trebuie sa t inteleaga iubitul tau...hmm.d 2 ori in 6 luni.nu imi vine sa cred...cati ani aveti? cred ca sunteti la inceput...succes in continuare

| smooth a răspuns:

Intradevar cum spunsi celelalte fete asa e comunicarea face tot dar u trebuie sa gasesti calea spre orgasm cea potrivita tie, pentru asta tr sa incerci orice iti trece pein cap si crezi ca tiar face placere si expunetivsa fanteziile reciproc poate poatewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alex. imi pare rau sa te anunt ca daca compari trairile la fiecare contact n-ai sa le mai ai nici pe alea doua la 6 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa te gandesti la ceea ce faci cu mai multa pasiune nu stiu ca sa te poti excita mai mult :p

| Axente_Gabriela_1997 a răspuns:

Vorbeste cu el si nu te mai gandi la ce se intampla fi cu el.

| alexandra_4567 explică:

Eu am 20 si el 23, nu suntem chiar incepatori sad