| anonim_4396 a întrebat:

Facdragoste neprotejat de un an de zile, am calculat si ovulatia tb sa fie pe 14 februarie, pe 13 am avut contact sexual neprotejat. Ce sanse sunt sa ramana gravida de la lichidul pre-ejaculator in conditiile descrise.De atunci am secretia un pic mai abundenta, are vreo relevanta?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul e de cam 30%, daca nu ai vreo problema de fertilitate. Nu cred ca secretia abundenta are vreo legatura.

| catthshshshs a răspuns:

Mai asteapta 14-21 de zile si fa un test de sarcina.Pe viitor ar fi bine sa nu mai risti.Sunt sanse mici de a ramane insarcinata dar ele totusi exista.

| smartalogu a răspuns:

Ai jucat vreodata ruleta ruseasca cu 6 gloante? Ia vezi ca daca mai tragi mult s-ar putea sa nu se stie...

| mariaw a răspuns:

Indifenet de ziua in care faci sex, exista sanse sa ramai insarcinata atata timp cat o faci neprotejat. Iti place sa risti?
Dupa atatea incercari e posibil si sa castigi

| baietzelu a răspuns:

Sanse mari-sanse mici.
Mai mult mici. Cica, daca nu vrei atunci ti se intampla, dar cateodata mai trebuie sa si vrei sa ti se intample.Deci stai linistita!

| Angel4ever a răspuns:

Lichidul pre-ejaculator contine o gama de spermatozoizi care pot fi mult mai activi decat cei din sperma propriu-zisa. Parerea mea este ca ar trebui sa gasesti o metoda putin mai sigura decat increderea in partenerul tau! Daca nu prezervativ ( pentru ca intr-o relatie stabila nu se prea folosesc) atunci incearca altceva. Pilule contraceptive, ovule-M, sterilet. etc. Multa bafta!