| anonim_4396 a întrebat:

Faptul ca cineva vrea spatiu si ca nu poate dormi cu altcineva noaptea sau in general (doarme mai bine singur/a) poate afecta relatia?

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Si eu am aceeasi "problema".Imi place sa dorm singura, ma odihnesc mai bine, am nevoie de mult spatiu, nu-mi place sa fiu sufocata noaptea.Cand vine prietenul la mine nu pot, ma simt inghesuita sufocata. exact asta simti? Eu dorm singura de hoho.laughingani buni.

| tenutza a răspuns:

Cam da, dar o sa tee obisnuiesti. Gandeste-te ca e vba de persoana iubita si o sa iti fie mai usor

| dulcica1 a răspuns:

DA si NU, insa important este sa ai pe cineva care sa te inteleaga si sa-ti respecte decizia, restul e doar vilva aiurea!

| Oana92 a răspuns:

Da poate afecta relatia. Dar in primul rand il va afecta pe respectivul. Daca nu poate suporta prezenta altcuiva langa el noaptea si chestia asta nu e doar un moft, imi pare rau sa te anunt, dar are probleme mari de tot!

| ywar a răspuns:

Tu ce crezi? da normal ca poate afecta relatia mai ales ca am fost si eu in situatia asta! ar trebui sa discuti cu el/ea. E greu dar poate merita incercat!

| AndyLavy a răspuns:

Depinde. ii poti explica persoanei respective inca de la inceput care este prioblema ta si poate te va intelege, poate..nu spun asta sigur.
Oricum nu poti sta toata viata impreuna cu o persoana si sa dormiti in paturi separate, asta mi se pare absurd, insa pentru o perioada de acomodare posibil sa mearga.
Va puteti cumpara un pat foarte mare in care nici macar sa nu va gasiti unul pe altul, si asta ar putea rezolva problema.
Insa daca te referi la faptul ca niciodata nu ai putea dormi cu persoana iubita in pat, asta cu siguranta iti va afecta relatia.

| sayWhaaat a răspuns:

Eu consider ca poate afecta relatia, si e destul de evident de ce.