| pisicuta_1341 a întrebat:

Felelor care imi puteti raspunde va rog facetio! acum 2 zile am cunoscut un baiat, si m-am indragostit de el\m/. Dar e o problema nu stiu cum sa aflu daca ma place.

7 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Eu nu as spune ca te-ai indragostit.Este doar o atractie, nu te indragostesti in 2 zile.
Dar ca sa afli daca si el te place, cere-i tu in fata, este metoda cea mai indragita, fi sicera, la subiect si rapida.Nu te consuma sa ii obseri gesturile sau comportamentul, este doar o pierdere de timp.

| melyyy a răspuns:

Poti afla observandul! vezi cum se comporta cu tinewinking daca iti zambeste, daca se baga in vorba, daca vrea sa petreaca mai mult timp in preajma ta...
asta ar fi o idee... o alta ar mai fi sa intrebi pe cineva din anturajul lui (daca cunosti) ce parere are el despre tine, cineva de incredere care sa nu se duca in clipa urmatoare la el sa-i spuna
poate ca nu te place deoarece nu va cunoasteti de mult timp dar il poti face sa te observe si eventual sa te placawinking cand esti in preajma lui uita-te in ochii lui si zambeste dar cand se uita la tine ramai frt putin cu privirea la el si apoi muta-ti-owinking fa-l sa inteleaga ca-l placi big grin

sper ca te-am ajutat :*

| Jelly_7813 a răspuns:

Prima data asigurate ca esti intr-adevar indragostita deoarece ar putea fi doar o atractie
dar incearca sa pui o prietena sa il intrebe
ii zici sa ii spune asa din senin ce draguta ii fata aia iti place de ea
ceva de genu
sper ca te-am ajutat

| consilierindragoste a răspuns:

Ei te-ai indragostit viziteaza adresa aceasta sa vezi cam in cat timp se indragosteste o persoana de alta-----http://www.tpu.ro/......intalnire/ ---- si iti recomand sa nu te arunci asa in oala cu dragoste ca nu stii cat de fierbinte e in ea si s-ar putea sa te arzi foarte rau. mai urmareste intrebarile puse de mine si ai sa mai inveti cate ceva sau ai sa acumulezi ceva experienta ok. papa succes

| Vise1colorate a răspuns:

Pai, e destul de simplu...pentru ca suntem fete si simtim chestiile astea, de exemplu cum te priveste, daca vb mai mult cu tine decat cu ceilalti, daca ramane cu privirea atintita la tine mai mult de cateva secunde, daca te tachineaza fara motiv sau daca iti face complimente dragutehappySunt sigura ca vei afla.Mult succes si sper sa fiti impreuna:*

| Wecky a răspuns:

Si care-i intrebarea?

| МаЛиНкА a răspuns:

Deakord cu Romancutza, dar si pe tine te inteleg, am si eu asa o problema. numai ca nu 2 zile dar mai mult de jumatate de an, deodata il uram, iar acum imi place mult, si el m-a placut cindva cind eu nu-l placeam, stai may mult in preajma lui, mereu sa gasestio tema pentru a te apropia si a vb cu el, si acceaptal asa cum este... succese laughing