| username_8290 a întrebat:

Femeia nimfomana si la barbat care este termenul? funda.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Disperat de sex masturbator sau maniac sexual cu minore

| RXN a răspuns:

Barbatii care sunt 'obsedati sexual' sufera de satiriazis, donjuanism sau, mai simplu, hipersexualitate. Termenul de nimfomanie poate fi atribuit numai femeii, intrucat provine de la 'nimfa' si 'manie'. E cam ciudat sa asociezi nimfa cu un barbat.laughing

| Flav a răspuns:

Excavator. rolling on the floor

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nimfomanlaughing

| Pacala a răspuns:

"Nimfomanului" nu ii sta sculata pe strada numai pentru ca vede o fata, Cristyn. Una e sa fii un barbat hiperactiv sexual, alta e sa fii nebun. Ce, nimfomanele se uda cand se plimba pe strazi? Un barbat foarte activ sexual este un barbat sanatos. Si o femeie foarte activa sexual e sanatoasa, numai sa aiba cu cine. Sexul are mai multe beneficii decat isi imagineaza unii dintre voi. E drept, daca e facut cand esti matur, nu copil, caz in care iti afecteaza in mod negativ dezvoltarea fizica si psihica.

| Paula007 a răspuns:

Onanist de profesie whistling

| clauss a răspuns:

Meseriasul

| andradat a răspuns:

Numa cand auzi cuvantul barbat iti imaginezi ca se afla destul sex in capul lui. Deci nu cred ca trebuie un sinonim la masculin pentru nimfomana deoarece cuvantul barbat cand este auzit insuseste mai multe lucruri, parerea mea.
Daar, poti cauta pe dexonline daca te intereseaza atat de tare. happy

| Pedala a răspuns:

Barbat.

| paramore a răspuns:

Machosmug
sau pentru prieteni ''cel mai tare din parcare''laughing

| Adyr0 a răspuns:

Nimfoman.

| Cristyn a răspuns:

Asa cum sunt femei care au acesta problema, asa la barbati exista acea boala daca pot sa o numesc asa care se manifesta in urmatorul fel:raman cu organul genital excitat timp de 2 ore.

| Cristyn a răspuns:

Goguleana:Asta pentru barbati nu e o bucurie. Ia gandeste-te cum ar fi sa mergi pe strada si vezi una buna(sau esti cu iubita ta si te saruta putin mai mult), se ridica nivelul, si ramne asa vreo doua ore ce faci? o sa-ti pui o fusta peste pantaloni? Ti se pare o bucurie?

| Ionutzz97 a răspuns:

Nimfoman

| cyufulyky a răspuns:

Obsedati sexualstraight face

| Tom a răspuns:

Macholaughing)

Răspuns utilizator avertizat
| michaelj a răspuns:

Termenul este format din doi termeni si o interjectie: Costi din Berceni (gigolo la toate femeile) mersi:*

How you doin'?

| cristinaanamaria a răspuns:

La barbati nu se poate spune "nimfoman" pentru ca toti ar fi nimfomani, atata timp cat se duc la curve si o fac cu orice fata din prima seara ei se cred macho, dar sunt muuuult mai curvari si nimfomani ca femeile, pacat ca nu se tine cont de acest aspect

| andreeada a răspuns:

Cred ca obsedat sexualbig grin

| daniel_3185 a răspuns:

Pervers, obsedat, bolnav mintal, cum vrei sa o iei

| cristy1503 a răspuns:

Cu*va masculina! tongue

| klau_2440 a răspuns:

Satiriazis. docOmentativa oamenilor. termenul vine din mitologia greaca satyr. un semizeu.