| lumeamea a întrebat:

Fericirea relatiei de cuplu poate fi amenintata de riscul unei aventuri amoroase din partea unuia dintre parteneri. Infidelitatea nu se naste asa de pe o zi pe alta sau din greseala, ci dupa o perioada de timp cand realizezi ca experientele traite in compania unei persoane noi devin mai interesante decat cele de langa partener, dar toate se pot rezolva cu niste sfaturi bune: http://www.surviveanaffairguide.com/how-to-survive-an-af fair-in-marriage/
Insatisfactia pe care o traiesti in relatia de cuplu sau inexistenta unor afinitati te imping catre infidelitate. Voi ce parere aveti despre acest subiect?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu spun ca lumea deja nu mai e prea rezervata in proptia relatie mai sare calul si trece la amant/a si asa din ce in ce mai multe cazuri apar de infidelitate.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Infidelitatea nu se naste asa de pe o zi pe alta sau din greseala, ci dupa o perioada de timp cand realizezi ca experientele traite in compania unei persoane noi devin mai interesante" - Eu sincer nu te cred.
Poa' să apară şi infidelităţi spontane. Autorul articolului e dezinformat.
Salut.

| PinkTerror a răspuns:

Eu cred ca o relatie este intre doua persoane infidelitatea apare cand curiozitatea sidorinta de a fi cu altul depaseste curiozitatea de a fi cu persoana cu care ai o relatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce nu pricepi tu este ca daca observi la toate defectele insirate aici toate incep cu cele doua litere, adeca cu "in"si ma uit aici la infidelitate si insatisfactie. Sint doua lucruri care sint in firea noastra pentru ca sint inascute.Satisfactie, insatisfactie mi se par doua mofturi ieftine bagate in fata pentru a ne acoperi pentru ca ne simtim murdari dpdv moral.Omul nu inseala dintr-un motiv anume ci pentru ca asa este el in esenta lui. Pina nu vedem adevarul asta despre noi nu vom putea spune ca intelegem dragostea cu adevarat.