| Dydy_9343 a întrebat:

Fetele de 16 ani pot ajunge la orgasm?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu exista nici o lege care sa le interzica acest lucru!
Desi ar trebui,stii o viata sexuala inceputa la o asemenea varsta,e plina de pericole.
Orgasmul,in sine,cere o cunoastere foarte buna a propriului corp, a partenerului, o relaxare totala si o concentrare desavarsita.
Daca o fata de 16 ani inca nu stie ca e primejdios sa faca sex la varsta ei, crezi ca stie ce e si cum se obtine un orgasm?

7 răspunsuri:
| feefeee a răspuns:

Orice fata poate ajunge la orgasm, desi statisticile arata ca multe femei s-au chinuit o viata intreaga si nu au ajuns pana acolo.Orgasmul depinde de foarte multe lucruri dar nu cred ca depinde si de varsta.

| andreeei a răspuns:

Pot ajunge, se excita mai greu, dar pot

| AlleyChann a răspuns (pentru andreeei):

Nu serios, de unde c. ăcat ai scos-o pe asta?

| andreeei a răspuns (pentru AlleyChann):

E normal, compara o fata de 16 ani cu una de 18, care se excita mai repede? tu ce zici? (da, stiu: depinde de partener/sau cine stie partenera)

| AlleyChann a răspuns (pentru andreeei):

Păi dacă zici acum că depinde de partener şi mai sus clar că se excită mai greu, care e varianta pe care o alegi? laughing

| LEMONNN a răspuns:

Nu pot ajunge ca orgasmul e prea sus.cu ziarul sub picioare se poate sa ajunga si pe acolo.

| Cracra a răspuns:

Desigur ca pot ajunge la orgasm, orice fata peste 11 ani poate ajunfericit la orgasm. funda plzhappy