| Gabriela50 a întrebat:

Fetele ejaculeaza ceva atunci cand au orgasm, cat de mult?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca actul sexual intretinut, provoaca femeii placere si multa satisfactie, atunci de regula pe intreaga perioada a actului coital este produsa o secretie al carui rol este cel de a lubrifia vaginul. Secretia respectiva este produsa de anumite glande specializate existente in mucoasa vaginala, secretie care poate fi mai mult sau mai putina cantitativ, insa de regula secretia devine foarte abundenta cu putin timp inainte cat si in timpul ...orgasmului. In cazul unor femei care au pasarica ''baloasa'' in termeni populari, secretia respectiva poate fi atat de abundenta incat sa se scurga din vagin printre buci, pana pe cearceaful/salteaua de sub c#r unde se produce/apare o pata/o ''harta'' mai mult sau mai putin extinsa. big grin Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Unele da, majoritatea nu. Fiecare cât poate.

| HazelEyes77 a răspuns:

Da elimina o secretie albicioasa cand sunt excitate respectiv cand ajung la orgasm dar slaba cantitativ nu te gandi ca e ca ejacularea de lichid seminal a barbatilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca actul sexual intretinut, provoaca femeii placere si multa satisfactie, atunci de regula pe intreaga perioada a actului coital este produsa o secretie al carui rol este cel de a lubrifia vaginul. Secretia respectiva este produsa de anumite glande specializate existente in mucoasa vaginala, secretie care poate fi mai mult sau mai putina cantitativ, insa de regula secretia devine foarte abundenta cu putin timp inainte cat si in timpul ...orgasmului. In cazul unor femei care au pasarica ''baloasa'' in termeni populari, secretia respectiva poate fi atat de abundenta incat sa se scurga din vagin printre buci, pana pe cearceaful/salteaua de sub c#r apare o pata/o ''harta'' mai mult sau mai putin extinsa. big grin Sanatate!

| asdf2kpower a răspuns:

Da. și dacă ești începător îl provoci ușor (e atunci când se udă la savarină - un pic de sărutări pe gât și un frecat mic acolo jos și e gata).

dacă ești maestru însă în a rupe patul trebuie să îi provoci un squirt (e cel mai puternic orgasm. e un jet care iese ca la fântâna arteziană din fofoloancă). pe ăla îl provoci cu 3 degețele introduse în vagin cu foarte multă rapiditate (pe mișcare du-te vino).

| UnTipObisnuit a răspuns:

Exista acel "squirt"