| Arakiss a întrebat:

Fetele sau baietii foarte frumosi va atrag instantaneu astfel incat sa va indragostiti pe loc?
Vi s-a intamplat?

66 răspunsuri:
| deadhoe a răspuns:

Nu conteaza doar aspectul. laughing Eu am fost atrasa fizic de un baiat, cat si de vocea lui si felul de vorbi, cam tot ce e la suprafata, pana sa aflu anumite lucruri despre el. Dupa mi s-a cam dus cheful, dar nu complet. Chiar si o mica chichiță legata de personalitatea unei persoane care nu-ti convine (o parere de a ei despre ceva, etc) iti poate face sa-ti scada nivelul de atractie pentru ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur, nici un virgin nu mai are experienta mea.

| PersonajFictiv a răspuns:

Cand eram copil ma indragosteam usor de ambalaj.
Acum nu mai fac asta, nu mai merge, am invatat sa cunosc multe tipologii de oameni, multi imi provoaca scarba desi au ambalaj frumos.
Imi plac femeile frumoase, dar fara sa fie intr-un animit fel nu ma pot indragosti de ele.

| EcceHomo a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Ce fel?happy

| PersonajFictiv a răspuns (pentru EcceHomo):

Eu simt cum sunt oamenii, stiu de la inceput daca o sa ma inteleg cu cineva sau nu - in majoritatea cazurilor, trebuie sa simt "ceva" - ul ala ca sa incep sa simt ceva pentru ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu as alege la prima vedere pe cineva foarte frumos, doar pentru ca-i frumos!
Frumusetea nu are nici o valoare daca barbatul respectiv este: prost, impocrit, misogin ori nespalat!