| EleNa_2957 a întrebat:

Fetelor, am o mare problema.nu mi-a mai venit menstruatia de vreo 5 luni si azi am programare la ginecolog! am observat ca am inceput sa ma ingras, mi-au aparut multe cosuri pe fata! vreau sa stiu daca vreuna din voi a mai patit asa si ce tratament ati urmat? si daca v-a ingrasat tratamentul prescris de doctor? multumesc

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele nu te pot consulta pe internet ci doar pot sa emita presupuneri care iti pot aduce mai multe dezavantaje doar, mergi la ginecolog draga.

| Ralucutza a răspuns:

Ginecologul sigur te rezolva. Se pune problema unei sarcini? Daca nu, atunci o dereglare hormonala probabil- sa nu ne gandim direct la ceva rau. Tratamentele hormonale pot avea diverse influente asupra organismului, pot exista efecte nedorite ca: aparitia unei pilozitati abundente, kg in plus, nervozitate, indispozitie, etc ( in functie de fiecare organism). stai linistita, o sa rezolve, doctorul stie mai multe ca noi. happy

| MaeRiAh a răspuns:

Poate esti gravida tongue...si faza cu ingrasatul si eu m-am ingrasat cand am inceput sa maninc dulcuri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma? ma? ma tu esti putin gravida, si o arzi aiurea pe aici.ti-e frica sa nu auda parintii ai?

| adryana_6040 a răspuns:

Cred ca da din picioare bebe la 5 luni?

| EleNa_2957 explică:

Nu sunt gravida! nu am mia avut contact sexual de vreo jumatate de an! problemele au inceput sa apara dupa ce m-am despartit de prietenul meu! plangeam foarte mult, nu mai mancam si a inceput sa-mi curga din ce in ce mai putin

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Eu am patit asa,imi intarzia ciclu cu lunile si asta din cauza ca asa e organismul meu, asa era si cel al mamei mele. Am inceput sa iau tratament cu anticonceptionale si mi sa reglat desii aveam foarte putin 2, 3 zile si imi curgea foarte putin,dar venea in fiecare luna. Daca si tu ai un ciclu neregulat sigur iti va prescrie anticonceptionale. Daca te vei ingrasa depinde de organismul tau,nu putem sa-ti zicem noi, unele fete se ingrasa ne la anumite ant, altele nu... Sau a doua varianta ar fi o sarcina, daca e exclusa sigur e prima varianta. Vei afla la ginecolog mai multe despre problema ta. Mult succes