| andru8700 a întrebat:

Fetelor am o problema foarte delicata si v-as ruga sa ma ajutati. Vara asta am cunoscut doi baieti, frati. Am vorbit, am stat impreuna iar la un moment dat a inceput sa imi placa de unul dintre ei. Vreau sa va spun ca ambii baieti se comportau foarte frumos cu mine.Problema era ca nu stiu nici acum daca el ma placea, eu nu i-am zis nimic. Iar la sfarsit cand au plecat ca nu erau din orasul in care stau eu fratele baiatului pe care il plac m-a sarutat si a plecat, am mai vb cu el la telefon si mi-a zis ca ma place si mi-a vb frumos. Dar stiti care e problema cu toate stim ca relatiile la distanta nu functioneaza si nu stiu ce sa fac, sa continui asa-zisa relatie cu el sau sa pun capat. Va rog ajutati-ma dau funda+vot.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Te place fratele celui pe care il placi,apasa pe frana si lamureste-l ca nu el e norocosul,fara sa-i spui cine iti place tie intr-adevar.
Pastreaza doar relatia la nivel amical si nu-l incuraja in sensul dorit de el.
La nevoie,ii poti spune adevarul.
Continua, deci, dar fara sa-l incurajezi!

1 răspuns:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Asta nici nu-i relatie. ai putea foarte bine sa vb cu el si ai un prieten adevarat in acelasi timp. nu e cam si cum ai insela atat timp cat ii spui celui plecat ca il consideri doar un prieten