| Alleee18 a întrebat:

Fetelor am si eu o intrebare.de trei luni sunt cu un baiat augustin care ma iubeste si tine foarte mult la mine dar nu este asa dragut.este mereu atent la tot ce se intampla cu mine dar uneori este sufocant.ar face multe pentru mine si eu tin la el pentru ca avem multe impreuna. dar de cateva saptamani a mai aparut un baiat alin. el lucreaza in franta si ar trebui sa ne vedem mai rar.si el ma iubeste si zice ca e fericit daca sunt si eu. mi a zis ca ma asteapta sa iau o decizie oricat ar dura. el este mai dragut dintre cei doi.ambii imi dau zilnic msj dar alin e mai ocupat.augustin nu mi a facut niciodata complimente iar alin imi zice zilnic ca sunt foarte frumoasa si ca sunt singurul motiv pentru care rezista in strainatate.alin e mai mare cu un an ca mine iar augustin de aceeasi varsta.imi plac amandoi desi augustin are 2 metri si ma deranjeaza asta uneori iar alin e cu zece centimetri mai inalt ca mine.si mi place ca e asa ca mine...eu nu sunt foarte inalta dar nici scunda.perfecta pentru 16 ani.chiar nu stiu ce sa fac.help me.
p. s. va rog nu mi spuneti csa fac ce mi zice inima pentru ca sunt confuza.nu vreau sa ranesc pe nimeni.multumesc :*

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna.
Si eu sunt cam confunza... tu din cate vad, cam tragi la Alin.
Hai sa vedem, cat de RAR? El este in strainatate, poate sa faca acolo ce vrea, poate sa te insele, poate sa minta ca te iubeste...pana la urma cat de bine il cunosti? Dar nu e neaparat, poate sa nu minta, poate chiar tine la tine. Cu incredere merge tot...

Spui ca Augustin nu te alinta, dar este mereu atent la ce se intampla cu tine, deci tine la tine.

Aspectul fizic nu e atat de important[cel putin dupa parerea mea], conteaza cum te simti tu in preajma lui.

Daca te simti mai bine in preajma lu Alin, alege`l pe el. Dar gandeste`te si la distanta, si daca ai incredere etc.

Decizia in totalitate iti revine tie.happy

| lays a răspuns:

Alin e departethinking ce treaba ai cu el? ramai cu augustin. e prietenul tau. ce conteaza ca nue asa dragut? conteaza cum te simti cu el! te face fericita? atunci e ok. ia-ti gandul de la celalalt!

| Maddu a răspuns:

E clar sa nu te poti imparti la doi.si ca nu sti ce sa decizi ori augustin ori alin.eu zic sa te gandesti care iti place mai tare si logic care te place si tine la tine mai mult pentru ca este clar ca si augustin cat si alin simt ceva pentru tine. un lucxru e clar decide-te pentru ca ii poti pierde pe amandoi.

| Maddu a răspuns:

E clar sa nu te poti imparti la doi.si ca nu sti ce sa decizi ori augustin ori alin.eu zic sa te gandesti care iti place mai tare si logic care te place si tine la tine mai mult pentru ca este clar ca si augustin cat si alin simt ceva pentru tine. un lucxru e clar decide-te pentru ca ii poti pierde pe amandoi.noroc

| Zâmbărici a răspuns:

Din cate zici, eu vad ca tu cam tragi la alin, adica ii gasesti mai multe calitatibig grin.inaltimea,ca iti face complimente, ca e mai dragut, ca te iubeste...
Nu stiu acum ramane sa te gandestitongueNu trebuie uitat nici Augustintongue

| Marius_7427 a răspuns:

Salut pai daca esti cu un baiat cu toate ca e urat si nu iti face complimente dar poate te iubeste mai mult ce celalat... Poate celalt vrea numa ceva de la tine si dupa daca zici ca lucra in franta cand pleaca acolo o sa iti franga inima... deci numa tu poti lua o decizie! Succes si sa ne zici ce ai facut happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa il alegi pe Alin eu asa as face si incearca sa te desparti gandeste-te care te complimenteaza, care te protejeaza, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie ti-ar place sa ai un iubit si sa iti dea papucii pentru ca a vazut pe alta mai frumoasa? gandeste-te bine si la asta...nu uita proverbu "cine face lui isi face".
Acum depinde de tine ceea ce faci... mie una nu mi-ar place sa stiu ca am un iubit si imi da papuci ca a gasit alta si banuiesc ca si tie nu iti place!
Tu iei decizia:*