| Queen15 a întrebat:

Fetelor ce ati face daca baiatul de care va place este interesat de cea mai bunaprietena a voastra?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

I-as ura tot binele si mi-as cauta altul!

| BeAmazing a răspuns:

I-as spune prietenei mele ca imi place de respectivu' si daca ea ar fi cu el dupa ce eu i-am spus asta, atunci si cu baiatul dar si cu fata [prietena ta] nu as mai vorbi si in special cu fata [prietena ta] nu as mai fi prietena buna cu ea, si nu i-as mai spune ce am pe suflet, as lua-o ca pe o amica! Acum iti poti testa cat de buna prietena aiwinkingtongue!

| Ionutza2012 a răspuns:

Daca baiatul nu ma place, sau daca el nu stie ca il plac, nu are nici o vina. Daca prietena il place si il plac si eu, frumos ar fi sa ne vedem amandoua de treaba, eu si prietena, fiecare de dragul celeilalte. Daca prietena nu il place, asta e! Poate se gandeste si la tine baiatul. Daca iubesc cu adevaret acel baiat, il las sa se bucure de viata lui, si nu fac nimic care sa o raneasca pe prietena mea.

| BEmanuel87 a răspuns (pentru Ionutza2012):

Gresit. Indiferent daca tipul te place, sau nu, indiferent daca prietena stie ca tu il placi pe tip, sau nu, ei au tot dreptul, daca se plac intre ei, sa aiba o relatie. Tu, ca prietena a prietenei tale, ar trebui sa o intelegi si sa te bucuri pentru ea in ciuda parerii tale de rau pentru tine. Acelasi lucru si in ceea ce il priveste pe tip. Daca il iubesti ar trebui sa te bucuri pentru el. In nici un caz nu ar trebui sa te enervezi pe ei, sa te distantezi, dar nici sa te bucuri de timp cu el (pentru ca e cuplat cu prietena ta). Asta e o ipocrizie fara limite. Cum crezi ca s-ar simti prietena ta daca ai face asta? Ce fel de prietena i-ai mai fi? happy

| loveyouidiot a răspuns:

Pai, ar fi doua variante:
1.Prietena mea, stiind ca imi place de acel baiat, nu ar fi interesata de el si pur si simplu am continua ca pana atunci
2. Daca prietena mea ar incepe sa-i raspunda, poate ca m-as supara destul de rau la inceput, dar apoi daca tot continua sa stea cu acel baiat ar fi un prilej sa-mi petrec si eu mai mult timp cu el, chiar daca ar fi foarte dureros sa-l vad cu cea mai buna prietena a mea