| TeoB12 a întrebat:

FETELOR...Ce parere aveți atunci când sunteți la terasă și de odată chelnerul vine cu o bere/suc din partea unui băiat care sta la o masă apropiată.

Cum cu se pare băiatul este OK, văti duce la el și ați vorbii?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Daca iti place baiatul da. daca nu nu. baiatul poate sa para cum vrea el. treaba ta este sa-l cunosti si sa vezi ce e de capul lui.

17 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Eu nu as accepta bautura si nici nu m-as duce sa vorbesc cu el.

| Xpressurself a răspuns (pentru Aasdfghj):

Dar o floare?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Xpressurself):

E un gest dragut dar eu personal nu as fi atrasa de asta. happy

| Xpressurself a răspuns (pentru Aasdfghj):

Probabil te atrage caracterul si calitatile unui baiat si esti genul care vrei sa cunosti baieti prin recomandare simtindu-te astfel pe un teren sigur. este bine, foarte bine asa, dar risti astfel pierzi condimentele care dau putin gust unei relatii. deci nici un baiat nu are sanse la tine decat daca stii sigur cine este si cum este. dar stii ce pierzi cand cineva atras de tine te intalneste in oras si nu are decat o singura sansa. una singura. sa incerce sa te cunoasca aici si acum. incearca sa-ti vorbeasca si tu-l refuzi iar a doua oara nu va veti intalni niciodata.
ce ai rezolvat?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Xpressurself):

Mie personal nu imi place genul asta de abordare. Sunt o gramada de idioti care se baga in seama oricum iar la sfarsit cand ii cunosti, ii bagi in categorie cu ceilalti. Daca un baiat iti ofera o floare si mai tarziu iti dai seama ca nu e cum credeai, gestul l-a schimbat cu ceva? Nu. Pana la urma tot ai vazut cum e cu adevarat.
Ai dreptate cu tot ce ai spus dar pe mine nu ma intereseaza sa cunosc un potential iubit. Sunt intr-o relatie serioasa de multi ani.

| Xpressurself a răspuns (pentru Aasdfghj):

Casa de piatra atunci happy
tocmai aici am vrut sa ajung, la faptul ca "iti dai seama ca nu e asa cum credeai". inseamna ca esti foarte rigida si vrei ca barbatii sa cada perfect in tiparele tale. ori daca vei fi mai atenta barbatii invata de la femei si femeile de la barbati. imprumutam unii de la altii calitati si defecte. nici tu nu esti asa cum as fi eu inclinat sa cred. si nici eu nu as fi ce crezi tu. cu siguranta te-as prinde de fund si te-as tachina doar pentru ca stiu ca nu ti-ar place.
daca intelegi contextul atunci ai inteles procesul.
eu as zice ca nu esti chiar asa de fericita in relatia ta dar o pastrezi pentru ca iti ofera siguranta si liniste. pacat ca stau la celalalt capat de tara in mm ca altfel ar plinge prietenul tau dupa tine.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Xpressurself):

Multumesc. Uite ce, eu am raspuns la intrebare dar tu deja vad ca intreci putin limita. Nu e treaba ta sa-ti dai cu parerea despre relatia mea, mai ales spunand chestii total aiurea. Parerea ta daca crezi ca sunt nefericita. Asta inseamna un singur lucru: ca nu ne cunosti. happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai de ugerul meu de ce naiba nu m-a facut mama fata, uite cate avantaje au fetele, bautura moca...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Oare de ce nu ne-a facut mama natura pe toti "fetite"?

| Lawliet14 a răspuns:

Da, ar fi frumos sa vorbesti cu daca il placi si tu la prima vedere.

| Mussette a răspuns:

Un suc nu strica din meniu. Si o pizza e bine venita. laughing
Bere suna a carciuma.
Daca ii lae la prima vedere, are sanse sa ii vorbeasca sau cel putin sa ii multumeasca. Dar nu visa prea multe de la u suc oferit sau unul baut. Fiecare e posibil sa il vada ca pe un interes sau ca pe un gest placut.

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

Mai mult a interes, doar nu o sta ea flamanda si sa pofteasca, cu ocazia asta mai mananca si ea mai schimba o vorba

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Daca mananca, mai greu sa schimbe o vorba.winking
Dar apoi sa flamanzeasca pe acolo si sa vina slaba acasa.hee hee

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

Aha pai cum sa nu, ti-as face faza aia : ma duc pana la toilete, ma intorc imediatwinking

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Daca nu e cineva sa vada si unde e toaleta si iesirea.winking
Sunt localuri unde se are grija de personal.

| missme99 a răspuns:

Eu personal nu as accepta bautura dar m-as duce sa ii multumesc pentru gest si daca mi s-ar parea ok l-as intreba de vremea de afara.
Dar de principiu, NICIODATA sa nu bei nimic ce iti e adus deschis din partea strainilor, indiferent cat sunt de draguti.
Si in club daca ai cum, stai langa barman cand iti face bauturawinking