| Rockăr a întrebat:

Fetelor,ce parere aveti despre baietii rock-eri?
Va plac? Ati fi impreuna cu unul?

*Dau funda :*

35 răspunsuri:
| Pandicorn123 a răspuns:

Da! Doar ca depinde acum de fiecare rocker cum e.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

IAC

| Gabica a răspuns:

Ce parere sa am? Ii ador! Sunt eu,varianta masculina.Dar na,ce sa faci,lume nu-i indeajuns de mica incat sa gasesc si eu unulcrying
Si prin rock-er,nu ma refer doar ca asculta rock,adica si traieste dupa principiile rock-ului(nu, nu trebuie sa se imbrace ca unu', si nici sa se drogheze, pur si simplu sa nu se lase calcat in picioare, chestii de genu').

| DakotaRoyse a răspuns:

Hmph, partea naşpa cu băieţii ăştia rockeri e că după o vreme ori îşi pocesc gusturile muzicale (trec pe dubstep sau rămân blocaţi la un singur subgen) ori le trece de tot rockăreala, fiindcă a fost doar o fază a adolescenţei, şi nu ceva ce "le-a curs prin sânge".
Acu', da, normal că aş fi cu unul, dar depinde şi ăla cum e thinking Unii dintre ei se cred stăpânii planetei doar de aia că au puţin mai mult păr decât creier, alţii dintre ei sunt nişte ciudaţi chiar şi în cercul lor de prieteni thinking Depine de cine dai şi, mai important, la ce te referi când spui "rocker".

| blueheart a răspuns:

Hei! Imi place ca acel baiat sa tina la mine, sa-mi arate acest lucru. Muzica e viata mea. Daca si el o iubeste la fel ca si mine cu atat mai bine. Ne vom completa reciproc. Imi place muzica rock dar nu as alege o persoana dupa genul muzical pe care il asculta. Il aleg pentru ceea ce este el. happy

| Rockăr explică (pentru blueheart):

Mie mi se par foarte simpatici ^^…iar ei chiar tin la o fata, o trateaza diferit, pun suflet in ceea ce fac si fata de restul lumii ei sunt speciali, sunt diferiti. Mi-as dori sa gasesc un astfel de baiat dar din pacate sunt din ce in ce mai putini. Plus ca desi par duri sunt chiar sensibili.puppy dog eyes

| blueheart a răspuns (pentru Rockăr):

happy. Nu conteaza genul muzical in alegerea mea pentru un partener. Daca ii place rock-ul cum imi place si mie cu atat mai bine. Dar partenerul meu ar trebui sa fie sensibil,romantic, timid, sa stie ce vrea de la viata, sa imi spuna ce simte, sa am incredere in el, sa nu ma raneasca, sa fim pe aceeasi lungime de unda, sa ma iubeasca si sa-mi arate.
Sarbatori fericite! kiss

| Rockăr explică (pentru blueheart):

Ai dreptate:*
Apropo știu că e târziu dra... sărbători fericite și țielaughing

| blueheart a răspuns (pentru Rockăr):

laughing Ms

| SmokeyEye a răspuns:

Daca prin rocker intelegi nespalat, imbracat complet in negru,in piele,cu creasta in cap si tatuaje, pierce si inele ruginite pe toate degetele,cu cap de mort,mereu cu castile in urechi si in bocanci pana si in august, atunci lasa-l in lumea lui, sunt si fete ca el cu care poate sa iasa. Si eu sunt rockerita, si toti prietenii mei sunt rockeri, si partenerul canta rock la chitara si mergem impreuna in localuri unde se asculta doar rock.Dar nu ne imbracam in functie de stilul de muzica pe care il ascultam. Daca am asculta doar blues si simfonica, ar trebui sa fim mereu eleganti, la 4 ace?
Faptul ca alegi sa asculti un anumit gen de muzica spune cate ceva despre tine, dar gusturile nu se discuta. Daca tie iti plac manelele, o sa va intelegeti bine maxim pana in ziua nuntii cand el va iesi din local la auzul acelui sunet poluator fonic.

| tsunami11 a răspuns (pentru SmokeyEye):

Cred ca tu dupa ce ai spus asta nu esti nici un fel de rockerita asta daca asculti good old rock nu inseamna ca gata esti rockerita si in functie de imbracaminte
ca sa fii rocker nu e neaparat sa imbli in negru(desi e cea mai faina culoare)
cu creasta in cap umbla doar punckerii, cu piercinguri umbla doar emo si punckerii si cu castile in urechea nu am vazut nici un rocker.Acum cu imbracatul la daca psica mea ar vedea un rocker imbrcat in haine obisnuite cred ca ar zbera de parca ar viola.

| SmokeyEye a răspuns (pentru tsunami11):

Rocker= persoana care asculta sau poate chiar si canta rock.
Stii cate tipuri de rock exista? http://en.wikipedia.org/wiki/Rock_music si punk e tot un gen de rock, geniule!
Daca nu ascult alt gen de muzica, decat rock ( nici macar comerciale), ce sunt?
Deci, ce imi lipseste ca sa fiu rockerita?
Am fost la sute de concerte live Rock. Am vazut mai multe formatii rock, decat ai tu un winamp.
Ai auzit de Wacken? Felsziget? Metal fest? FanFest( rosia montana), ArtMania (sibiu)? Peninsula ( Tg.Mures) GreenFest (Bucuresti)? Nu am ratat niciunul, inca de cand aveam 14 ani.

| tsunami11 a răspuns (pentru SmokeyEye):

Toate acelea is subgenuri de rock.Rockul e gata de mult doar subgenurile lui traiesc si winamp eu nam.Si n-am fost la nici un concert de rock deorece nu-i stilul meu am fost doar la niste concerte post-hardcore si gata. Si daca ar veni trupe mai bune la noi cred ca ar fi bine chiar m-as duce la concerte
trupe ca (asking alexandria,capture the crown,In Fear And Faith,blessthefall,
Crown The Empire,a day to remember,the gazette,miss may i,allay the sea,Memphis may fire,chelsea grin,agraceful, woe is me, sienna sikies, for the fallen dreams, annisokay si multe altele pot sa spun ca am fost la concerte
doar la 2 trupe bune acelea sunt Claps for caroline(trupa din Ungaria) si Make me famous(trupa din ucraina). Felicitari dar daca te duci la concerte de la 14 ani eu abeea am 15 ani asa ca am timp sa am duc si la alte concerte.

| SmokeyEye a răspuns (pentru tsunami11):

Cum nu ai fost la niciun concert rock "deoarece nu e stilul tau" cand tu asculti formatii gen For the fallen dreams? Du-te la un festival de 4 zile, dormi in cort la cateva sute de metrii de scenele care bubuie pana dimineata, si abia apoi poti sa zici daca iti place rockul. Trebuie sa traiesti muzica, live, nu sa le asculti de pe youtube si sa le dai like daca fac playback misto( pentru ca au aparate de mixat).

| tsunami11 a răspuns (pentru SmokeyEye):

For the fallen dreams e una din cele mai bune trupe din lume Dylan Richter face niste scrymuri la care altii numai viseaza la orice piesa oficiala e playback dar scrymurile el le face.
http://www.youtube.com/watch?v=n6lCkGv_lHE

| SmokeyEye a răspuns (pentru tsunami11):

Si atunci de ce nu a auzit lumea de ei? Cate viewuri au pe youtube?
Ce spui de Metallica, Iron Maiden, Nightwish, Whitin Temptation, Evanescence, HammerFall, Scorpions, Guns 'n roses, GodSmack, Guano Apes, Ac/Dc, Iggy & the Stooges ...macar eu vorbesc de trupe pe care le-am vazut!

| tsunami11 a răspuns (pentru SmokeyEye):

Am fost la concert la scorpions dintre astea am ascult doar Metallica, AC/DC si mai este likin parca eu am auzit de ele pentru ca tata asculta asa muzica el mai asculta alternosfera si multe alte oricum pentru mine nu-s bune.Cred ca fara AC/DC muzica nu lua asa o amploare.

| Different69 a răspuns:

Sincer...nu!

| JamilaGizeh a răspuns:

Never! Detesc rockerii si tot ce are legatura cu rockul

| Rockăr explică (pentru JamilaGizeh):

Asta spuneam si eu acum cativa ani iat acum ador roxk-ul si iubesc rock-eri mi se par diferiti, adorabili si chiar au sentimente, stiu cu adevarat sa iubeasca o fata...

| MetalHead04 a răspuns:

Da,mie una mi se par cei mai normali, asta e parerea mea, repet.

| Rockăr explică (pentru MetalHead04):

Foarte bine, si a mea!
Black Metal, ai? laughing Ce trupe iti plac?

| MetalHead04 a răspuns (pentru Rockăr):

Megadeth,Metallica(uneori),System of a down, Slipknot etc.

| Rockăr explică (pentru MetalHead04):

Scuza-ma,ce legatura are asta cu black metal-ul?laughing

| MetalHead04 a răspuns (pentru Rockăr):

Nu are, astea sunt unele din trupele care imi plac.

| para001 a răspuns:

Trebuie exterminati

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Astia isi fac viata dupa muzica, nu dupa ce le rezerva ziua de maine sau persoanele din jurul lor, toti fanaticii sunt asa.

| iHateStrike a răspuns (pentru alexclaudiu2003):

Eu-s rocker.

Nu mai zi ce nu știi, că nu dovedești decât că ești un fraier care face pe deșteptul. : ]

| alexclaudiu2003 a răspuns (pentru iHateStrike):

Bai jegosule, este roaker fanatic din moment ce a apelat la TPU, si eu sunt reaper, doar ascult, nu ma port ca ei, ala e un fanatic care are lanturi de caini pe el, belciuge prin nas, se spala odata la 7 ani, etc. si ne dam cu parerea despre acest gen de oameni dereglati, fanatismul este o boala mintala ca si homosexualismul, nerecunoscuta

| iHateStrike a răspuns (pentru alexclaudiu2003):

Wtf? Ești prost? Frate, din moment ce tu ai jignit rockerii, și sunt și eu rocker, și te-am făcut fraier, și doar atât, tu începi să înjuri ca un distrus fără viață? Oh, dar stai, ești un distrus fără viață, și ce ai scris tu acolo, n-a fost decât nervii tăi.winking Rockerii sunt oameni normali, doar că idioții nu-și dau seama. Doar la rockerii ăia handicapați mintali aș avea aceeași părere ca a ta. Dar tu din moment ce îi jignești pe toți, arăți că ești un distrus nervos.

Ți-aș sugera să înveți ce înseamnă rock-ul, pentru că sunt 2 feluri de rock.winking

| tsunami11 a răspuns:

Baieti rockeri ar trebui s-a sunt violenti
si rockul acum nu cred ca exista de mult o trecut vremea lor acum se spune good old rock.Deseori toti incurca muzica care o ascult eu ei cred ca eu ascult muzica rock insa pentru mine ea nu exista muzica in ziua de azi pe care toti o cred ca e rock sunt metalcore, post-hardcore, punk, heavymetal, death metal.Eu sunt un metalcorist si imi place punk-ul eu ma supun subculturii sXe(straight edge). Daca esti un baiat rocker cum spui esti de moda veche asa ceva era la moda prin anii 90-2000. Posibil pentru s-a conteze daca esti rocker sau nu dar pentru mine nu conteaza ce muzica asculta fetele principalul so placi dar daca are aceiasi subcultura ca si tine in momentele grele te poate intelege mai bine.Mult succes.

| soricelulRulz a răspuns:

Depinde de comportament daca e dragut si se comporta frumos dc nu? rock-ul este doar un fel de exprimare sau mai bine zis un stil, uni oameni cam prosti de fire cred ca daca esti cu rockul imediiat esti un emo satanist, lumea cam pune etichete fara sa cunoasca dar asta e alta problema, ideea e ca nu conteaza ce "gen" esti conteaza cum te comporti

| ღSecretღ a răspuns:

Da asa fi, dc nu, daca e rock-ar nu inseamna ca e nespalat sau chesti de astea, asta e stilul lui, muzica rock il reprezinta, de ce sa nu fiu?! laughing

| madu27 a răspuns:

Eu sincer as fi cu un baiat care asculta rock. Imi plac pentru ca sunt diferiti...in ziua de azi toata lumea e trasa la indigo iar ei sunt altfel. Din pacate oameni judeca cea ce nu inteleg.

| elnegroXxX a răspuns:

Terminatiiiii!laughing