| MayBeWill a întrebat:

Fetelor,ce va deranjeaza in o conversatie cu un baiat? Ce subiecte va deranjeaza? Si inca ceva : Ce subiecte va atrag,va fac sa va simtiti bine, etc? Dau funda! Ms kiss

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fetelor le plac baietii care stiu ce si cum sa vorbeasca, care au harul de a povesti si de a avea umor, fara insa sa fie bufon.

| MayBeWill explică (pentru neutrino):

Cum se poarta un baiat cu caracter de bufon?:S stiu pe cineva, dar nu stiu daca te referi la aceleasi lucruri ca si mine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi place sa vorbesc cu un baiat despre sport, in special fotbal. Nu imi place sa vorbesc despre jocuri pe calculator sau persoane pe care nu le cunosc, doar daca voi avea sansa sa le cunosc pe viitor. Imi place sa vorbim despre noi in general. Sa ne caracterizam. Sa vorbim despre hobby-uri sau filme sau carti. Despre prieteni comuni sau colegi, despre profesori enervanti sau sa spunem glume. Sunt mai curioasa din fire, si daca am sansa sa cunosc o persoana, nu o ratez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In orice conversatie cu un baiat ma deranjeaza daca e prea insistent sau stiu si eu aduce niste subiecte in discutie la care eu nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu el/ea, nu numai!
Subiecte legate de domeniul culinar, cultural...etc.
Te pup!

| oToTo a răspuns:

Heeii:*
Mdaa pe mine m.ar deranja intrebarile gen:"De cine iti place?/Am auzit ca iti place de x, e adevarat?/Mai esti virgina?/Ai facut sex vreodata?/De ce te.ai despartit de fostul '?/Ce parere ai despre baiatul ala (x)?"(mai mult cele ce tin de viata intima ma deranjeaza )
Mi.ar place sa vorbim despre o eventula iesire in parc/oras /cinema/ziua unui prieten, despre lucruri comune, si daca tipu' e de gasca si chiar imi place de el (si as vrea sa ies cu el )i.as spune:"Cand am iesit noi ultima data?/Nu mai iesim si noi? Cum ne.ar sta noua daca am fi intr.o relatie?", ceva de genu ".
P.S:Ma bucur ca la intrebarea ce ai pus.o anterior cu "baiatul perfect", ai avut rabdarea sa-mi citesti raspunsul, sunt tot eu de pe contul ala, dar mi.am facut altul, deoarece am avut pe acel cont e-mail-ul neconfirmat, iar pe acesta totul e in regula.
Sper ca te.am ajutat. kiss

| MayBeWill explică (pentru oToTo):

Inteleg ce zici, dar ma refeream la ce subiecte de discutie ti se par plictisitoare, si ce subiecte iti da o stare de bine, adica sa nu te plictiseasca.big grin kiss

| oToTo a răspuns (pentru MayBeWill):

Pai cand vorbesti cu o fata sa nu o intrebi "daca a vazut meciul de aseara, daca merge cu tine la fotbal sau care e fotbalistul ei preferat" pentru ca veti fi paraleli in aceasta situatie si va profita de orice ocazie sa nu mai vorbeasca cu tine.Sa stii ca prima conversatie mereu conteaza.
Cand vorbesti cu o fata fa.i complimente DAR sa nu.i spui :Ce bine iti sta azi parul/ce frumoasa esti azi ", pentru ca imediat iti vA DA replica gen: da ce ieri nu mi.a stat bine?(si vei fi intr.o situatie stanjenitoare ), pur si simplu spune.i ca e foarte frumoasa, de treaba, ca e speciala si ca ti.ar face placere daca ati iesi undeva.
Unei fete ii place sa vorbeasca despre moda, despre articole de haine, ii place sa vorbeasca despre viitor deci pune.i intrebari ce tin doar de fete (sa nu cumva sa vorbesti despre cum ai iesit cu baietii la fotbal). Deci oricum daca veti iesi (sper sa ai succes )trebuie macar sa isi ia macar un lucru si sa intre in cel putin 5 magazine(stiu e un chin pentru voi, baietii), iar ca sa o" cuceresti"spune.i de o eventuala sesiune de shopping la mall, va fi ofensata ca tie chiar iti pasa laughing)))))))))

| Criss354 a răspuns:

Păi pe mine m-ar deranja dacă aș vorbi cu un băiat despre școală,haine sau calculatoare (jocuri și chestii).
Cel mai potrivit ar fi să vorbești cu o fată despre lucrurile pe care le aveţi în comun (filme,sporturi, mâncarea preferată și multe alte lucruri). Desigur, ai putea să îi faci complimente (că e frumoasă, amuzantă, cea mai de treabă etc.).
Fundiţă? ❤❤