| alaalaeu a întrebat:

Fetelor, daca un baiat ar veni la voi cu un trandafir rosu in mana si va spune ca va place si ca vrea sa fiti impreuna, dar baiatul sa fie sincer nu sa faca misto...Care ar fi reactia voastra si ce i-ati spune acelui baiat?

4 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Depinde daca il plac sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult dacă îți place sau nu și ție de acel băiat. Dacă îți place de el ai putea să accepți trandafirul și să îi spui ceva de genul: o să iau în considerare cererea ta, pe un ton care să îi dea de înțeles că îl placi și tu, dar vrei sa va cunoașteți mai bine întâi. E foarte important să nu-i spui că îl iubești din prima, pentru că ar putea să nu fie sincer și să pici drept "disperată, am nevoie de iubit" ceea ce nu cred că ai vrea. Dacă tu nu îl placi, ei bine, în cazul ăsta e mai complicat cum ar trebui să procedezi și momentan nu îmi vine nimic în minte

| andreiul78 a răspuns:

Inprimul rand(daca vrei sa faci asta) nu o fa.
Bai baieti trandafirul este un simbol al iubirii, o iubire profunda. Daca tu te duci la ea cu un trandafir si nici macar nu sunteti impreuna, edubios rau. In primul rand trandafirii se ofera abia atunci cand incepi sa iubesti persoana respectiva, nu doar sa simti acel sentiment de atractie. tu nici macar nu esti cu ea, deci clar nu o iubesti. trandafirii sa dau abia dupa ce ai deja o baza oarecum solida in realatie cu persoana respectiva. In plus, imagineaza-ti cum o sa se simta ea, mai ales daca il dai intr-un loc din asta cum ar fi la scoala. Tu stand in fata ei cu trandafirul, ea nu stie cum sa reactiioneze si vreo 2 colegi rad pe langa voi sau mai stiu eu ce.
In orice caz, nu recomand sa dai trandafiri decat, macar dupa 2-3 saptamani de relatie.
Si apropo, oricat atii intreba voi, niciodata o fata nu o sa iti spune exact ce isi doreste. Pentru ca nici ele nu prea stiu in multe cazuri. Ele ne lasa pe noi sa le impriesionam, de aceea nu prea stiu ce vor. Asteapta sa vada ce ne duce capul pentru a le seduce si chestii diin astea.

| 1999dia a răspuns:

Daca mi-ar placea de el as accepta sa ies cu el.Dar daca nu il plac i-as spune ce simt.Depinde doar de ce simti. Oricat de dragut ar fi gestul degeaba il accepti daca nu-ti place de el. Nu te lasa presata de el sau de gest! Asculta-ti inima!