| Spinoasa a întrebat:

Fetelor, incep sa cred ca sunt aiurea.Am o relatie de doi ani si nu am de gand sa imi incep viata sexuala desi se vede ca prietenul meu chiar vrea are 20 de ani, eu 17.Credeti ca ar trebui sa fac pasul cel mare, nu stiu ma simt nesigura, vreau sa fac chestia asta cu persoana cu care voi ramane toata viata! Credeti ca sunt paranoica, ma gandesc la el saracul pentru a stiu ca nu ma inseala 100% si se excita foarte repede si cate am obeservat si eu la fel nu pot sa mint dar nu chiar asa de repede adica e nevoie de un sarut si doi mangaieri si gata.Il cam chinui cred asa. Ce ati face in locul meu?happy

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Esti aiurea. persoana cu care vei ramane toata viata nu esti suficient de matura sa o alegi la 17 ani. si da, o sa iti para rau ca iti irosesti tineretea cu drame din astea... nu zic sa o faci cu oricine, dar banuiesc ca tii la el (macar), din moment ce sunteti de 2 ani impreuna.

11 răspunsuri:
| unione a răspuns:

La 20 de ani, poti fii sigura ca s-a dus si ''in alte parti'' daca nu ati facut nimic,Totusi, suntem oameni, avem nevoie sa dam raul afara...

| Andra_3863 a răspuns:

Daca nu vrei,nu o face... e alegerea ta.
Iar acum,sa nu crezi ca ma contra`zic,ramane valabila faza cu "daca nu vrei,nu o face.",dar gandeste`te in felul urmator. Sa presupunem ca nu o faci pana te mariti,ok? Deci te`ai maritat,esti virgina,te culci cu sotul tau,si se intampla ceva oribil. Face el ceva,sau nu mai merge casnicia,chestii. Divortati. Ce ai rezolvat? Nimic.
Adica,vreau sa zic ca, niciodata sa nu crezi ca poti sa ai un barbat pentru tot restul vietii. Nu e imposibil, da` e de domeniul "1 la 1 000 000 000" in secolul asta.big grin
Revenim. Daca nu vrei, nu o face. Pune`te mai presus pe tine si ceea ce vrei tu, nu ceea ce vrea el. big grin

| bia0000 a răspuns:

Nu cred ca noi trebuie sa hotaram ci tu... faci ce crezi tu mai bine ai 2optiuni...in final o vei alege pe cea mai buna, doar asculta-ti inimalove struck

| florynna93 a răspuns:

Numai tu poti decide daca el este "cel ales".o sa faci pasul atunci cand o sa fii pregatita.nu te stresa. daca te iubeste te va asteptawinking

| Anonim3007 a răspuns:

Da

| Madalina066 a răspuns:

As vorbii cu el si i-as explica ceea ce tu ai zis mai sus. I-as spune totul in fata, vezi cum reactioneaza.ce iti spune si i-a impreuna cu el o decizie.

Multa bafta!

| Boddy47 a răspuns:

NU mai visa la povesti cu zane. Povestea cu cel ales e o prostie, daca il iubesti pe prietenul tau fa-o cu el, documentati-va inainte ca sa stiti ce e de facut si nu o sa regretati. Traieste clipa, ai sa imbatranesti si ai sa regreti ca nu ai incercat mai multe cand erai tanara, in fond esti cu el de 2 ani ati petrecut destule momente frumoase impreuna, ce mai astepti, trage-i-o bine si ai sa fii fericita, nici un barbat nu pleaca de langa fata care il face foarte fericit in pat.

| Florinika a răspuns:

Nu eu da o pr ar zice da

| SemnuIntrebarii a răspuns:

On Topic:Google it...
Off Topic:Cine il vede pe SemnuExclamarii transimite-tii ca e ca si mort pentru mine.

| uusername a răspuns:

Totusi te iubeste pentru ca daca nu te iubea nu astepta saracutul 2 ani.totusi daca il iubesti si esti sigura ca vrei(nu inteleg dc nu ai vrea daca il iubesti)cred ca ar trebui sa faci pasul sa nul mai chinui pe saracul

| xXImAliveXx a răspuns:

Eu zic sa rupi patu cu el =]]